YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l FATİH KAVLAK DÖNEMİ BAŞLADI

25.09.2017 Pazartesi - 13:19

Enes Akbal Optik

Kocaelispor’da Ümit Metin Yıldız’ın istifasının ardından Karaköprü Belediye maçına altyapı antrenörü ile çıkan Kocaelispor’da teknik direktörlük görevine Fatih Kavlak getirildi

Lige istediği gibi bir başlangıç yapamayan Kocaelispor’da gelen tepkilerin ardından Teknik Direktör Ümit Metin Yıldız istifa etmişti. Ligde ise son oynanan Karaköprü Belediye maçına Teknik Direktör olarak takımın başında altyapı antrenörü Aydın Günaydın çıkmıştı. Kocaelispor Yönetimi geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada takımın başına Teknik Direktör olarak Fatih Kavlak’ın getirildiğini duyurdu. Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz ve yönetimi; yeni Teknik Direktör Fatih Kavlak, Antrenör Ercan Ağaçe, Kaleci Antrenörü Murat Onur Dilek’i,  Seka Park Otel’de gerçekleştirdiği basın toplantısı ile kamuoyuna tanıttı.

 

NEREDEN GELDİĞİMİ BİLİYORUM

Kocaelispor’un yeni Teknik Direktörü Fatih Kavlak, “ Tüm camiayı ve şehri selamlıyorum. Beni bu göreve laik gördükleri için çok teşekkür ediyorum. 15 yıl önce burada görev yapmıştım. Nereye geldiğimi biliyorum. Kulübün hedeflerini biliyorum. Benden ne beklendiğini biliyorum. Cuma günü görüşmemiz oldu ve Cumartesi maçı izledim. Maçtan sonrada oturup konuştum. Hocamız neler beklediğini anlattı. Severek görevi kabul etim. Coşkulu bir şekilde hep birlikte bir yerlere ilerlemek için çalışacağım” şeklinde konuştu.

 

BENİ BURAYA GETİREN TARAFTARIN HEYECANI

Ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kavlak, “ Kocaelispor’un yaşadığı süreci biliyorum. BAL liginde oluşturulan yeni kadro ve geri çıkış sürecini takip ettim. Oyuncuları Cumartesi günü izlediğim maça kadar tanımıyordum. Kocaelispor taraftarı kenarda oturmaya sahada hücum eden bir takım ister. Bu takımla iyi işler yapacağımıza eminim. Kocaelispor’un 5 yıl sonra ne yapmak istediği de belli. Birkaç yıl sonra süper ligde olması beklenen birkaç takımdan bir de Kocaelispor. Kamp döneminde değiliz. Takımda birkaç noktayı değiştirdiğimizde daha iyi bir şekilde yol alacağız. Beni buraya getiren bu takım ve taraftarın heyecanı. Güzel sonuçlarla bu işi halledeceğiz’’ şeklinde konuştu.

 

YENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Devamında Kulüp Başkanı Bahir Yavuz ise, “ Fatih Hoca ile 2,5 yıl önce bir temasımız olmuştu. Kendisinden bize önemli bir isim olarak bahsedilmişti. Kendisinin ne yaptığını zaten takip ediyorduk. Yollarımız kesişti. Kocaelispor çok zor bir süreçten geçti ve doğru yolda ilerliyor. Yeni bir dönem başlıyor. Mayıs’taki kongrenin ardından geçecek olan 3 yıllık süreci eksiklerimizi tamamlamak için belirledik. Başarmamız gereken çok iş var.  Fatih Hocam ve ekibi şehrin markasının şehrin markasının ardından giden yolda bizimle mücadele edecekler’’ ifadelerine yer verdi.

 

SEZAR’IN HAKKI SEZAR’A

Yıldız’ın istifası ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Yavuz, “Bu kulüp için kim emek verdiyse başımızın üstünde yeri var. Her şeyden önce bizimle birlikte ahlaki bir yanlış yapmadan, kulübe zarar vermeden çalışan bir ekiple çalıştık. Hepimizin hataları var. Bundan sonraki teknik direktörlerin de hatası olacaktır. Kulübe hizmet etmiş adamları bu kadar kolay kulübe küstürürsek arkasından gelecek insanlarda bunu sorgularlar. Kocaelispor bizim için çok kıymetli ama hayatın gerçekleri bunlar değil. Biz önce doğru insan olacağız, değerlerimizi koruyacağız. Biz geçen sene 3 ay çamur deryasında idman yaptık ama teknik kadromuz hiç şikayetçi bile olmadı. Sezar’ın hakkını Sezar’a vermek gerek” şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

FATİH KAVLAK KİMDİR?

Futbol antrenörlüğü kariyerine Ankara amatör ligindeki 100.yıl Barışspor takımının başına geçerek başlayan Kavlak, 2002-2003 sezonundan itibaren sırasıyla Hikmet Karaman, Güvenç Kurtar, Ziya Doğan, Qurban Qurbanov ve Tony Adams gibi değerli isimlerin teknik ekibinde antrenör ve yardımcı antrenör olarak görev yaptı. Türkiye süper liginde Kocaelispor, ikişer kez Malatyaspor, Trabzonspor ve Gençlerbirliği takımlarında Yardımcı antrenör olarak çalıştıktan sonra Azerbaycan Premier Ligi’nde de Karabağ ve Gebele takımlarında görev yapan Kavlak, Hatayspor’un ardından geçtiğimiz sezon sonuna kadar Fethiyespor’un başındaydı.

 

Etiketler:,
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet