YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l FETÖ KOCAELİ’NDE ARINMADI

19.09.2017 Salı - 15:23

Enes Akbal Optik

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, haftalık olağan toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Ünlü, Irak Temsilciler Meclisi’nin 12 Eylül’de almış olduğu referandumun yasa dışı olduğuna dair aldığı kararı olumlu bulduğunu ifade etti. Terör karşısında kırmızı çizgilerinin net olduğunu ifade eden Ünlü, ‘’FETÖ’nün önemli merkezlerinden biri olan Kocaeli’de arınma henüz tam olarak sağlanamamıştır’’ dedi. Devamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ünlü, TEOG sınavının kaldırılması ile ilgili ‘’TEOG Türk aileleri için stres dolu bir süreçtir. TEOG yapılmayacak derken ne yapılacak sorusuna da ilgililer cevap verecektir diye düşünüyorum. Bundan sonra ne yapılacak sorusu açıkta bekliyor’’ dedi.

 

TÜRKMENLER YOK SAYILMAYACAK

Açıklamasında Ünlü, Tarihi Türkmen yurtlarının statüsünü değiştirmek maksadıyla açık veya örtülü hiçbir pazarlık, arayış, çaba. proje kabul edilemeyecektir. Irak’ın toprak bütünlüğü bozulamayacaktır. Türk devletinin kırmızı çizgileri örtbas edilemeyecektir. lrak Türkmenleri yok sayılamayacaktır. Irak Temsilciler Meclisi’nin 12 Eylül’de almış olduğu referandumun yasa dışı olduğuna dair kararı hayırlı ve olumludur’’ dedi.

 

FETÖ ARINMADI

‘’MHP’nin varlığı bile aziz milletimize huzur vermeye bu ülkeye, bu devlete güven duyulmasına yetecektir’’ diyen Ünlü, ‘’Bizim kırmızı çizgilerimiz bellidir. Terörün her türlüsü karşısında duruşumuz nettir. Özellikle FETÖ’nün uzantıları ve izdüşümlerinin tamamen temizlenmesine verdiğimiz destek devam edecektir. Şunu açıklıkla ifade etmeliyim ki FETÖ nün önemli merkezlerinden biri olan Kocaeli’de arınma henüz tam olarak sağlanamamıştır. İktidar partisinin yerel temsilcilerinin bu konuda daha kararlı adımlar atmasını beklemekteyiz. Bu konuda bize düşen ne varsa her zaman gerekeni yapmaya hazırız’’ diyerek açıklamasını sonlandırdı.

 

KONSERE DAVET

Ünlü devamında parti çalışmalarına da değinerek ‘’Yarın Kandıra F Tipi Cezaevi’ndeki Donanma Davasını 7 il başkanı olarak takip edeceğiz. MHP’nin kendi içe dönük çalışmaları ile ilgili bu hafta Kartepe bölgesinde saha çalışmaları yapılacaktır. 12 ilçe başkanımızla ayın 21’inde toplantımız olacak, 28’inde de Anıtpark’ta Ahmet Şafak konserimiz var’’ açıklamalarında bulundu.

 

TEOG DEĞERLENDİRMESİ

Devamında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ünlü, TEOG sınavının kaldırılması ile ilgili ‘’TEOG Türk aileleri için stres dolu bir süreçtir. TEOG yapılmayacak derken ne yapılacak sorusuna da ilgililer cevap verecektir diye düşünüyorum. Bundan sonra ne yapılacak sorusu açık bekliyor. Eğitimcilerin bakış açısı onların verdiği rapor önem arz ediyor. TEOG yerine gelecek olan yeni sistemi görmek zorundayız. Yeni sistemin eğitimcilerin ve ailelerin görüşleri alınarak herkesin memnun olacağı şekilde hazırlanması gerekiyor’’ ifadelerine yer verdi.

MHP 40X40 PROGRAMI

 

22 Eylül Cuma Kartepe

29 Eylül Cuma Dilovası

6 Ekim Cuma Kandıra

13 Ekim Başiskele

20 Ekim Cuma Karamürsel

27 Ekim Cuma İzmit

3 Kasım Cuma Gebze

10 Kasım Cuma Darıca

17 Kasım Cuma Derince 24

24 Kasım Cuma Kartepe

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet