YAĞIZ KEBAP
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları

ANASAYFA l GAZETECİLİK TEKNİKLERİ EĞİTİM KURSU BAŞLIYOR

22.01.2017 Pazar - 16:18

Yerel basını güçlendirmek ve eğitimli alternatif çalışan sunmak amacı taşıyan kurs, 1-10 Şubat 2017 tarihleri arasında Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti 16 Ocak  Eğitim Merkezinde yapılacak. Gazetecilik Temel Eğitim Kursu’nda; ‘haber toplama ve yazma teknikleri, sayfa tasarımı, sosyal medya haberciliği, gazetecilik siyaset muhabirliği’ ana başlıklarında toplam 64 saat ders verilecek.  Kocaeli İletişim Fakültesi bünyesindeki akademisyenler ile  yerel ve ulusal basından önemli isimler de mevcut.

Bu isimler arasında ;

Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesinden: Prof.Dr.Emel Şerife BAŞTÜRK AKCA, Doç.Dr.Mustafa YILMAZ, Yrd.Doç.Dr.Yusuf BUDAK, Yrd.Doç.Dr.İhsan KARLI, Yrd.Doç.Dr.Gürsoy DEĞİRMENCİOĞLU, Yrd.Doç.Dr.Göktürk YILDIZ, Öğretim Gör.H.Fehmi KETENCİ, Kemal Öztürk, Anadolu Ajansı Eski Genel Müdürü ve Yeni Şafak gazetesi Yazarı Metin Ergen, ATV Genel Müdürü İsmail Kapan, Türkiye gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Tahir Kum, Sporx Genel Yayın Yönetmeni  İsmet ÇİĞİT, Özgür Kocaeli gazetesi Baş Yazarı eğitim verecekler arasında bulunmaktadır.

SERTİFİKA VERİLECEK

Kurs sonunda öğrencilere sertifika verilecek. Dolayısıyla iş bulma konusunda da Basın İlan Kurumu, Kocaeli Üniversitesi ve İŞKUR’un altında imzasının olduğu ciddi bir belgeye de sahip olacaklar.

 

Program başlangıç: 01 Şubat Çarşamba,

Bitiş: 10 Şubat Cuma

 

Yer: Gazeteciler Cemiyeti dersliği; Belediye İşhanı (Fevziye camii karşısı)

Kayıt başvuru: Basın İlan Kurumu: Fahri Kavanİşmerkezi, 3. Kat (DolphinAvm karşısı, Aslı Börek üstü) ve Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu yazıya yorum yapmak için yetkiniz yok.
 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik