YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l GENÇ İZMİTLİLER PLATFORMU KAMUOYUNA TANITILDI

15.10.2017 Pazar - 12:40

Enes Akbal Optik

İzmit’in gençleri Samet Şengöz önderliğinde kurulan Genç İzmitliler Platformu kendilerini kamuoyuna tanıttı

İzmit’te yaşayan ve çalışan gençlerin bir araya gelerek oluşturduğu, gençlere hitap eden ve tüm İzmit’i Kapsayan Genç İzmitliler Platformu kuruldu. Antikkapı Restoran’da basın mensuplarıyla bir araya gelerek kendilerini tanıttı. Platformun kurucu başkanı Samet Şengöz yönetim kurulu üyelerinde ise Ünsal Şanlı, Mehmet Mamik, Mert Kavşut, Murat Cansoy ve İsmail Akyay. Platform İzmit’te yaşayan gençlere hitap ederek İzmitli gençleri bir araya getirmeyi amaçlıyor.


HER SİYASİ GÖRÜŞTEN
Programda konuşan Samet Şengöz, “Yaklaşık 2 senedir Ünsal Şanlı, Mehmet Mamik, Mert Kavşut, Murat Cansoy ve İsmail Akyay arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz istişareler sonucunda artık heyecanımızı bastıramayarak kollarımızı sıvadık. Bu oluşumla ilgili adım atmaya ve birlikte yol yürümeye karar verdik. Her siyasi görüşten, her etnik köken gruplarından, ben değil, biz diyen arkadaşlarımızla bir araya geldik” diye konuştu.
PROJELERİMİZ OLACAK
Şengöz,” Önemli olan farkındalık yaratmak ve toplumsal sorunlara duyarlı olmaktır. Bizler bu işin içinde varız diyebilmek için yola çıktık. Bu toplantı İzmit’te gençlerin birlikte yol yürümeye başlayacağının temelinin atıldığı ve şahlandığı gündür. Platform olarak bizler yaşadığı toplumda değişim yaratan, verim düzeyi yüksek çalışmalar oluşturabilmek, yardımlaşma ve dayanışmayı arttırabilmek, gelecek kaygısı olmayan bir sivil toplum platformu olacaktır. Önümüzde ki dönem kentimizde ses getirecek projelerde karşınız da olacağız” ifadelerini kullandı.
BURADA SİYASET YOK
İzmit’te gençlerin en büyük sorunu uyuşturucu kullanımıyla ilgili çalışma yapacaklarını söyleyen Şengöz, Kendi aramızda birçok istişare yaptık. Uyuşturucu kullanımı Kocaeli’de değil, tüm dünyada yaygın olan bir durum. Bununla ilgili bir mücadelemiz olacak. Uyuşturucu ile ilgili birçok STK çalışma yapıyor. Bizde onlara onlarla iletişim halinde olacağız. Kentimizde esnaflık yapan arkadaşlarımızla bir araya gelip sosyal sorumluk projelerinde çalışmak istiyoruz. En önemlisi Ayşığı Derneğiyle iş yapmak istiyoruz” dedi. Platformda her siyasi grup ve etkin kökenden üye bulunuyor. Bunlar içinde CHP’li Cengiz Kavşut’un oğlu Mert Kavşut ve MHP eski milletvekili Kemal Köse’nin kızı il yöneticisi Havva Köse yer alıyor. Bununla ilgili de açıklama yapan Şengöz, “Burada siyaset yok. Bizim platformumuzda Her siyasi parti eşittir” diye konuştu.
PLATFORM ÜYELERİ
Samet Şengöz, Adem Tarakçı, Ahmet Akgün, Ahmet Hazer, Anıl Bayraktar, Arda Ongur, Ayşenur Çelik, Aytaç Şanlı, Bilal Buksu, Buket Kesmetaş, Celil Yalçın, Cihan Vardoğan, Deniz Cem Aşkın, Doğan Ak, Duygu Sönmez, Ediz Ürgün, Emre Çeltiker, Emre Gümüş, Emre İkiz, Ensar Özdemir, Ercan Çelebi, Erdi Tapuz, Eren Petekçi, Erhan Uyanık, Ersin Özkanlı, Eylül Tasti, Fahri Akdeniz, Furkan Öztürk, Gizem Ergün, Gülden Güralay, Haluk Tamyüksel, Hasan Akkaya, Havva Köse, Hüseyin Akkaya, İrfan Haliloğlu, İsmail Akyay, Kadir Yıldız, Kahraman Safa Işık, Kamil Pehlivanoğlu, Mazlum Öner, Mehmet Mamik, Mert Çapa, Mert Kavşut, Mert Özkaraaslan, Merve Ayten, Mesut Ceylan, Metin Özçetin, Muhammet Mamik, Muhammet Polat, Murat Cansoy , Mustafa Kabak, Mustafa Seyfi Yıldız, Mücahit Akgün, Nazmi Ataman, Nurullah Gül, Nurullah Murat, Oğuz Serdar Subaşoğlu, Orhan Kaptan, Osman Akkuş, Osman Ersoylu, Ömür Çağlayan, Ömür Yıldızhan, Özgür Kavşut, Razaman Aydoğan , Samet Ortaç ,Samet Paş , Selda Akbulut, Semih Kanpara, Sergen Kavşut, Serkan Karakurt, Sibel Altındağ, Tahir Şanlı, Talat Katmış, Taliha Gümüş, Taylan Arslan, Tülay Katırcı, Ufuk Katkay, Uğur Akbulut , Uğur Aslan, Umur Şirin, Umut Şengel, Ünsal Şahnlı, Volkan Çoşkun, Yakup Kaya.

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet