YAĞIZ KEBAP

ANASAYFA l GÖLCÜK’TE ATIKLAR TOPLANIYOR

11.09.2017 Pazartesi - 13:13

Gölcük Belediye Temizlik İsleri Ekipleri, iri hacimli çuvallanmış moloz, koltuk, cekyat vb .artıkları ,Belediye iş makineleri  yardımıyla toplamaya devam ediyor.

Günlük yaşamımızda kentsel atıklarımızın, çöplerimizin düzenli olarak toplanması, gerek çevre sağlığı gerekse kentsel yaşam kalitesi bakımından büyük önem arz etmekte.

Bu kapsamda Toplama hizmetinde etkinlik ve verimlilik vatandaşların, günlük yaşamları içerisinde, hoş olmayan koku, görüntü ve kirlilikten kurtulmalarını sağlamakta, toplama hizmetinin de etkin ve kaliteli bir şekilde yürütülmesi için tüm gayretiyle, özverili bir şekilde, Temizlik İşleri Ekipleri çalışmalarını yürütüyor.

Vatandaşlarımızın Duyarlılığı Önemli

İlçede,  inşaatlardan ve ev tadilatlarından oluşan molozlar ve evsel atıklar önemli derece kentsel kirliliğe neden olmakta, Gölcük Belediyesi bünyesinde oluşturulan ekipler vasıtasıyla, moloz ve ağaç budama atıklarının toplanması hizmeti verilmekte. Bu kapsamda özellikle oluşan moloz ve atıkların vatandaşların duyarlı davranmasıyla birlikte, ekipler tarafından titizlikle yürütülen çalışmalarla toplanması görsel kirliliğin , oluşmasına engel oluyor vatandaşların başvuruları dikkate alınarak, kepçe ve kamyon ile molozlar ve dallar toplanıyor. Ayrıca, kentin belli bölgelerine bırakılan bu tür atıklar belediye ekipleri tarafından periyodik olarak toplanarak, Gölcük halkının yaşam alanlarında ki kirliliğin en aza indirilmesi için hassasiyetle çalışılıyor.

 

Yetkililerden Vatandaşa Uyarı

 

Gölcük Belediyesi Temizlik İsleri yetkilileri  evde yapılan tadilat çalışmalarından çıkacak molozların çuvallanmasının önemini dile getirerek, Vatandaşlarımızın, evsel çöpten harici iri hacimli atıkları   çıkarttıklarında, Belediye Temizlik İsleri Numarası olan 4141043 ü aramaları gerektiğini hatırlattılar.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik