AK PARTİLİ YILMAZ’DAN SERT PAYLAŞIM ”BU UTANÇ SANA YETER CHP! “
Siyaset
17 Ocak 2019 Perşembe 14:28

AK PARTİLİ YILMAZ’DAN SERT PAYLAŞIM ”BU UTANÇ SANA YETER CHP! “

AK Parti eski meclis üyesi ve Gençlik Kolları Yöneticisi Ali Yılmaz, CHP’nin İzmit Belediye başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in “ASKER YARGILANSIN” Raporuna imza atmasını eleştirdi.

PKK ile operasyonların bittiği Şırnak'ın Cizre ilçesine heyet gönderen CHP hazırladığı raporda operasyona katılan askerlerin yargılanmasını istedi. Hazırlanan raporda imzası bulunan Kocaeli Milletvekili ve şimdi de İzmit Belediye Başkan adayı olan Fatma Kaplan Hürriyet’in i eleştiren AK Partili Ali Yılmaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda

 

“Bu utanç sana yeter CHP izmit belediye başkan adayı..
Aklım, mantığım almıyor DEVLET CİZREDE teröristlerle mücadele veriyor. ama CHP bırak DEVLETİNİN hükümetinin yanında olmayı, utanmasa teröristleri savunacak.
CHP nin izmit adayıda ne yazıkki rapora imza vermiş.
Şimdi CHP adayının arkasından gidenler, HADİ bakalım adayınızı ölümüne savunun.
Bu millet 31 mart gecesi terör sevicilerine gerekli cevabı verecek Allahın izniyle

CHP Merkez Yönetim Kurulu tarafından görevlendirilen heyette, Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Zeynep Altıok başkanlığında, İstanbul Milletvekilleri İlhan Cihaner, Sezgin Tanrıkulu ve Ali Şeker, Mersin Milletvekili Fikri Sağlar ve Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan yer aldı.

 Yapılan terör operasyonlarına karşılık hazırlanan raporda şu ifadeler yer aldı;

 

GEREKLİ İŞLEM YAPILSIN

Cizre heyeti tarafından Cudi, Sur, Nur ve Yafes mahallelerindeki yapılan incelemeler sonucu hazırlanan raporda terörle mücadele sırasında hukuk dışına hiçbir biçimde çıkılmayacağı yönünde halka güvence verilmesi gerektiği savunularak, "Bölgede terörle mücadele gerekçesiyle insan hakları ihlallerinde bulunan, hukuk dışına çıkan güvenlik görevlileri varsa bu konuda gerekli idari ve hukuki soruşturmalar derhal açılmalı, gerekli işlemler yapılmalıdır. Cizre'de yaşananlarla ilgili olarak kamuoyuna bilgi aktarılırken iç politikaya yönelik propaganda anlayışı terk edilmelidir"denildi.

 

''DEVLET ORANTISIZ GÜÇ KULLANDI''

CHP heyetinin hazırladığı raporda güvenlik güçlerinin sivil vatandaşların yaşam alanlarını ağır silahlar, tanklar ve uçaksavarlar ile 'orantısız' güç kullanarak yerle bir ettiği öne sürülüyor.

 

RAPORDA PKK HİÇ YOK

CHP'li heyetin hazırladığı raporda askerin yargılanması teklif ediliyor. Hükümetin sivillere yönelik orantısız güç kullandığı iddia ediliyor ancak raporda bölgeye büyük zararlar veren PKK'nın adı bile geçmiyor.

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:31
05:40
13:18
17:15
20:34
22:25

TARİHTE BUGÜN

22 Temmuz 1992
Kolombiyalı uyuşturucu taciri Pablo Escobar, Medellin yakınlarındaki lüks hapishaneden kaçtı.