REKLAMI KAPAT
KOCAELİ 27°

Akkaya, “Çözüm Olmazsa! Bu protestoların devamı gelecek..”

Seçim sürecinde Kuruçeşmeli gençlere istihdam sözü veren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, sözünde durmayınca gençler bu duruma isyan etti.Kuruçeşmeliler Dernek Başkanı Gökhan Akkaya, " Bu şekilde davranmaya devam edildiği sürece, DEMOKRATİK çerçevede bu protestoların devamı da gelecektir. "ifadelerini kullandı

31 Mart 2019 seçim sürecinin ardından, İzmit’in birçok bölgesinde seçimi kazanması haliyle gençlere gelişi güzel iş sözü veren Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, bu sözlerini tutumadı. Kuruçeşmeliler Derneği seçimlerin üzerinden 2Yıl geçmesine rağmen kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını belirterek basın açıklaması düzenledi. Yapılan açıklamada” Temsiliyet noktasında hiç bu kadar zayıf kalmayan mahallemiz bu dönem karşısında muhattap alacak kimseyi bulamamaktadır”ifadelerini kullandı.

İşte O açıklama:

 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet seçim çalışması kapsamında ilk ziyaretlerini derneğimize 7 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirdiğinde “İzmit’in imkanları çok geniş Genç arkadaşlarımıza iş imkanı sağlayacağız, Kuruçeşme’de bir proje yapacağımızda buranın gençlerini değerlendireceğiz, Kuruçeşmeyi Kuruçeşmelilerle yöneteceğiz” sözünü vermişti.

Gerçekleşen seçimin üzerinden geçen 2 yılın ardından Kuruçeşme üvey evlat muamelesi görmekten kurtulamamış ve hatta bunun da ötesinde hiç olmadığı kadar ötekileştirilmiştir.

Belediye başkanının ziyaretinde mahallenizde alın teriyle çalışıp evine ekmek götürmek isteyen genç kardeşlerimize verilen sözler maalesef unutulmuştur.

Temsiliyet noktasında hiç bu kadar zayıf kalmayan mahallemiz bu dönem karşısında muhattap alacak kimseyi bulamamaktadır

 

Şimdi Kuruçeşme Mahalle sakinleri olarak soruyoruz,

 

Belediye ye belirli mahallelerden onlarca insan işe girerken Kuruçeşme’yi yok saymak hangi vicdana sığar. Fatma Hanım 2 yıl önce verdiği sözleri ne çabuk unutmuştur.

 

Verdiği sözleri hatırlamayanlara bu mahalle halkı yeri ve zamanı geldiğinde hatırlatmasını bilir.

Mahallede hiçbir geçerliliği olmayan insanlarla problemleri aşamazsınız. Bu mahalle kimsenin tekelinde değildir. Bunun aksini iddia eden kim varsa buyursun Kuruçeşme Meydanına bekliyoruz.

Hiçbir şey olmamış gibi davranamazsınız. Bu şekilde davranmaya devam ettiğiniz sürece, DEMOKRATİK çerçevede bu protestoların devamı da gelecektir.Çözüm arayanlar için çözümün adresi seçim zamanı söz verdiklerinizdir.

 

BENZER HABERLER

Sadako'dan Telli Turna'ya

Kocaeli Derince Bekir Sıtkı Özer Ortaokulu Matematik Öğretmeni Kader Altay ve Serap Eyüpoğlu'nun kuruculuğunu yaptığı Ankara Sincan Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Esra Azize Şimşek, Bilişim Teknolojileri öğretmeni Esra Temür, Psikolojik Danışman ve Okul Rehber öğretmeni Ceren Karabıyık, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Süheyla Kılıç, Fen ve Teknoloji öğretmeni Eser Kuzkaya olmak üzere toplam 7 öğretmenin ve 60 öğrencinin iş birliği halinde olduğu Telli Turna Projesi 4.ayına girdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım