BÜYÜKAKIN’ ÖN YARGILARI YIKA YIKA GELİYOR.
Siyaset
14 Aralık 2018 Cuma 17:25

BÜYÜKAKIN’ ÖN YARGILARI YIKA YIKA GELİYOR.

Kocaeli Büyükşehir Belediye başkan adayı Tahir Büyükakın, hakkında orataya atılan iddiaları, ortaya koyduğu duruşu ile yok ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski genel sekreteri olan ve ardından Bilecik Valisi olarak atanan Büyükakın’ın Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak ismi açıklanmıştı. İsminin açıklanmasının ardından, hiç vakit kaybetmeden çalışmalara başlayan Büyükakın için çeşitli iddialar ortaya atılarak tanımayanlarda önyargılı bir bakış yaratılmaya çalışıldı. Akademisyen ve başarılı bir bürokrat olan Büyükakın için Kocaeli’yi bilmediği, Bu kentte yaşamadığı, kimse tarafından tanınmadığı, teşkilatlarla uyuşamayacağı, mevcut belediye başkanı Karaosmanoğlu’un adamı olduğu, gibi çeşitli iddialar ortaya atılarak yıpratılmaya çalışıldı.

BU KENTİN ÖZ EVLADI

Doğma büyüme Kocaeli’de yaşayan,  bu kentin yetiştirdiği, değerli bürokratlardan biri olan Büyükakın’ı yıpratmak için ortaya atılan iddialardan biri olan bu dedikodu, Büyükakın’ın kendisini tanıtmasının ardından dedikodudan ibaret olduğu gerçeğini ortaya çıkarıyor. Sadece üniversite yıllarında eğitimi için il dışında bulunan Büyükakın, geri klan yıllarının tamamını kentimizde geçirdi.

ÇOCUKLUK YILLARI DERİNCE’DE GEÇTİ

Geçtiğimiz günlerde teşkilat prograları dahilinde Derince’de çocukluğunun geçtiği mahallede büyük bir sevgiyle karşılandı. Derince’de esnafın sevgiyle kucakladığı Büyükakın, sokakta karşılaştığı çocukluk arkadaşları ve dostlarıyla hasret giderdi. Çocukluğunun geçtiği mahallelerde babası Terzi Seyfettin Büyükakın’ın arkadaşlarıyla karşılaşan Büyükakın, baba dostlarının ellerini öptü, hayır dualarını aldı. Derince’nin en saygın ve sevilen,  sayılan isimlerinden biri olan merhum Terzi Seyfettin Büyükakın’ın Derinceliler tarafından Tahir Büyükakın’ın en büyük referansı.

KOCAELİ’NİN TÜM SORUNLARINI BİLİYOR.

Gittiği her ilçede karış karış ziyaretler yaparak gezen Büyükakın, kendisine yöneltilen tüm soruları bu kentin mevcut belediye başkanı gibi cevaplıyor, tüm sorunları ve yapılan, yapılacak çalışmaları tek tek tarif ediyor vatandaşa anlatıyor. Büyükakın’ı tanıyan ve dinleyen vatandaşlar ön yargılarını yıkıyor. Kentin tüm mahallelerinin teknik ve fiziki yapılarını bilerek anlatan, Büyükakın’ı dinleyenler adeta şaşırıp kalıyor. Genel sekreter olarak Hizmet ettiği Büyükşehir belediyesinde, edindiği tecrübeler Başkanlığında kendisinin en büyük referansı olacak.

 TEŞKİLATLARIN KISA SÜREDE SEVGİSİNİ KAZANDI

Tahir Büyükakın’ın Genel sekreter yardımcısı ve genel sekreter olarak görev yaptığı Büyükşehir belediyesinde ki sürecinde teşkilatlarla çalışan en uyumlu bürokrat ünvanı almış ve tüm teşkilatın sevgisini kazanmıştı.31 Mart seçimleri için Büyükşehir başkan adayı olarak açıklanmasının ardından, teşkilatların emrinde olduğunu belirterek, çalışmalara başladı. Teşkilatlar ile uyumlu çalışması, kısa sürede tüm teşkilatı kucaklayarak, benimsemesi hakkında ortaya atılan bu iddiayı da çürüttü.

KARAOSMANOĞLU’NA VAFA BORCU VAR

Büyükakın, gerçekleştirdiği programlarda Başkan Karaosmanoğlu hakkında yapılan asılsız eleştirilere asla izin vermiyor. Başkan Karaosmanoğlu ile yakinen çalışarak Kente hizmet eden Büyükakın, yapılan eleştirilere açıklık getiriyor ve her platformda bu kentin Karaosmanoğlu’na vefa borcu olduğuna dair açıklamalarda bulunuyor. Bu kenti bu kentin sahibi vatandaşlarla yöneteceğini vurgulayan Büyükakın, Yetkiyi kendisine verecek Kocaelili vatandaşların emrinde olacağını söyleyerek bu eleştirilere cevap veriyor.

HERKESİN BEĞENİSİNİ VE MEMNUNİYETİNİ KAZANIYOR.

Büyükakın’ın gittiği programlarda ve gerekleştirdiği ziyaretlerde vatandaşlarla olan uyumu, hakkında ortaya atılan eleştirileri çürüterek, önyargıları yıkıyor. Kısa sürede temas ettiği herkesin beğenisini ve memnuniyetini kazanan Büyükakın’ın esprili ve bol bol konuşmalarında kıssadan hisseler anlatarak sohbet etmesi vatandaşa karşı ortaya koyduğu doğal yaklaşımı şimdiden konuşulmaya başladı. Tahir Büyükakın’ı tanıyanların, anlatılanından çok farklı olduğu gerçeğini görerek, yansıttığı enerjisiyle Kocaeli için biçilmiş kaftan olduğu anlaşılıyor.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:01
05:21
13:12
17:12
20:41
22:41

TARİHTE BUGÜN

15 Haziran MÖ 763
Asurlular bir Güneş tutulmasını kayıtlara geçirdiler. Bu gün daha sonra Mezopotamya tarihinin zaman dizininin oluşturulmasında bir referans noktası olarak kullanıldı.