REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 21°

CHP'DEN MORAL BOZAN ANKET!

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala sahada tüm partiler aktif çalışmalarına hız vererek devam ediyor. Süreç yaklaştıkça CHP örgütünde moraller bozulmaya başladı.

İzmit Belediyesi Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’i erkenden açıklayarak, sahaya inen ve iyi bir algı yakalayan CHP ilçe örgütü, AK Parti’nin hızlı bir şekilde sürece dahil olmasıyla, elde edilen bu farkı kapattığı gözüküyor.. AK Parti’nin İzmit adayı Mimar Sibel Gönül, siyasi tecrübesi, samimiyeti ve AK Parti teşkilatlarının güçlü desteği ile CHP’nin adayı Hürriyet'i kısa sürede geride bırakacağa benziyor.

CHP’NİN ANKETİ MORAL BOZDU!

 

CHP’nin İzmit Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim startını verdiği ilk gün itibari ile elde ettiği üstünlük, AK Parti’nin adayı Sibel Gönül’ün adının açıklanmasının ardından uzun bir süre ciddi bir fark ile devam etti. Vitesi yükselten AK Parti teşkilatlarının kısa sürede bu açık ara farkı kapattığı CHP kulislerinde konuşulmaya başladı.AK Parti teşkilatlarının toparlanması ve Sibel Gönül’ün etkili ilişkileri sayesinde, AK Parti İzmit’te bu farkı kuislerde dolaşan bilgilere göre  CHP’nin yaptırdığı ankette  3 puana indirmiş. İsmi muhtemel Meclis Üyesi olarak geçen etkili ve güçlü isimlerin listelerde yer alması da farkın kapanmasında etkili rol oynadığı konuşuluyor. Meclis üyesi listelerini resmi olarak açıklanması ve beğenilen, kabul gören isimlerin listede yer almasının ardından, AK Parti Sibel Gönül ile aradaki farkı kapatarak, öne geçeceği tahmin ediliyor.

 

GENEL MERKEZDEN DESTEK İSTEDİLER

 

Kısa sürede kapanan farkı yaptırdıkları anket ile gören CHP’lilerin ciddi bir moral bozukluğuna sürüklendiği  konuşulanlar arasında . AK Parti oylarının yüksek olduğu Bekirpaşa bölgesinde programlarına ağırlık veren CHP’liler Üçyol mevkiindeki seçim irtibat  büro açılışına CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel ve Engin Özkoç ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi’yi davet etti. Genel Merkez destekli programlarını farklı mahallelerde yapmayı planlayan CHP, üstünlüğü kaptırmak istemiyor.

BENZER HABERLER

Güney,Başkan Büyükakın’a Teşekkür etti.

AK Pati İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, Kocaei Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a İzmit’e yaptığı yatırımlar için teşekkür etti. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, pandemi sürecinde bir yandan sosyal yardımları aksatmayıp, bir yandan da hayatımızı kolaylaştırmak için gece-gündüz demeden çalışıyor.”ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükakın, Ünlü’nün teşekkürüne kayıtsız kalmadı!” Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var”

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederek yanında oldukları mesajı verdi. Aydın Ünlü’nün paylaşımının ardından Başkan Büyükakın da kayıtsız kalmadı. Başkan Büyükakın, “Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var” diyerek paylaşıma cevap verdi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET