CHP'DEN MORAL BOZAN ANKET!
Siyaset
16 Şubat 2019 Cumartesi 22:54

CHP'DEN MORAL BOZAN ANKET!

31 Mart seçimlerine sayılı günler kala sahada tüm partiler aktif çalışmalarına hız vererek devam ediyor. Süreç yaklaştıkça CHP örgütünde moraller bozulmaya başladı.

İzmit Belediyesi Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’i erkenden açıklayarak, sahaya inen ve iyi bir algı yakalayan CHP ilçe örgütü, AK Parti’nin hızlı bir şekilde sürece dahil olmasıyla, elde edilen bu farkı kapattığı gözüküyor.. AK Parti’nin İzmit adayı Mimar Sibel Gönül, siyasi tecrübesi, samimiyeti ve AK Parti teşkilatlarının güçlü desteği ile CHP’nin adayı Hürriyet'i kısa sürede geride bırakacağa benziyor.

CHP’NİN ANKETİ MORAL BOZDU!

 

CHP’nin İzmit Adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in seçim startını verdiği ilk gün itibari ile elde ettiği üstünlük, AK Parti’nin adayı Sibel Gönül’ün adının açıklanmasının ardından uzun bir süre ciddi bir fark ile devam etti. Vitesi yükselten AK Parti teşkilatlarının kısa sürede bu açık ara farkı kapattığı CHP kulislerinde konuşulmaya başladı.AK Parti teşkilatlarının toparlanması ve Sibel Gönül’ün etkili ilişkileri sayesinde, AK Parti İzmit’te bu farkı kuislerde dolaşan bilgilere göre  CHP’nin yaptırdığı ankette  3 puana indirmiş. İsmi muhtemel Meclis Üyesi olarak geçen etkili ve güçlü isimlerin listelerde yer alması da farkın kapanmasında etkili rol oynadığı konuşuluyor. Meclis üyesi listelerini resmi olarak açıklanması ve beğenilen, kabul gören isimlerin listede yer almasının ardından, AK Parti Sibel Gönül ile aradaki farkı kapatarak, öne geçeceği tahmin ediliyor.

 

GENEL MERKEZDEN DESTEK İSTEDİLER

 

Kısa sürede kapanan farkı yaptırdıkları anket ile gören CHP’lilerin ciddi bir moral bozukluğuna sürüklendiği  konuşulanlar arasında . AK Parti oylarının yüksek olduğu Bekirpaşa bölgesinde programlarına ağırlık veren CHP’liler Üçyol mevkiindeki seçim irtibat  büro açılışına CHP Grup Başkanvekilleri Özgür Özel ve Engin Özkoç ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi’yi davet etti. Genel Merkez destekli programlarını farklı mahallelerde yapmayı planlayan CHP, üstünlüğü kaptırmak istemiyor.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:34
05:42
13:18
17:15
20:32
22:22

TARİHTE BUGÜN

24 Temmuz 1923
Günümüz Türkiye'sinin sınırlarının çizildiği Lozan Antlaşması imzalandı.