REKLAMI KAPAT
  • 7.8233 TL
  • 9.3296 TL
  • 10.4466 TL
KOCAELİ 10°

CHP'li isim Hürriyet'e sitem etti

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e karşı CHP içerisinde liyakat krizi büyüyor. CHP’nin emektar isimlerinden Mustafa Işık, Başkan Hürriyet’e ” Yazıklar olsun verdiğimiz emeğe, yazıklar olsun benim ve ailemin yıllarca verdiği oya. Hakkımı helal etmiyorum.”ifadeleriyle sitem etti.

Tribün lideri Enver Güler ile emekli memur Melih Ademoğlu’nun işe başlamasından sonra İzmit Belediyesi’nde liyakat krizi büyüyor. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in söylediğinin aksine liyakata önem vermediği gibi CHP’yi de dinlemediği, seçim döneminde kendisine en yakın isim ve partinin emektarı Mustafa Işık ortaya koydu. Hürriyet’e sitem dolu açıklamasına çok sayıda beğeni geldiği görüldü. Hürriyet’in parti içerisinde emek vermiş isimleri kırması parti içinde kopmalara neden olmaya başladı.

İşte CHP’li Mustafa Işık’ın o paylaşımı;

 

Değerli dostlarım iyi dilekleriniz için teşekkür ederim ancak mutlu değilim…

Şimdi soracaksınız bir insan doğum gününde neden mutsuz olur ki diye?

Öncelikle yazdıklarımı CHP’de emek vermiş, üyesinden vekiline herkesin okuması dileklerimle yazıyorum. Bana yapılanları bilhassa da CHP’li gençler bilsin istiyorum… Bilsinler ki öğrensinler bu tarihi günleri ve anlatsınlar CHP neferine yapılan ayıbı.

1997 Yılında Mersin merkez ilçede daha çocuk yaşlarda CHP’ye üye oldum. 2004 Yılında İzmit’e ailemle göç ettim ve ilk iş olarak partime gidip kendimi tanıttım. Dönemin gençlik kolu il başkanı Serhan Şahinbaş şahittir.1997 yılından itibaren tamamen Atatürk sevgisi ışığında -amasız -fakatsız partim baraj altında kaldığında da, 2002 AKP faşizmi başladığında da, 2004’de büyükşehiri kaybettiğimizde de, Kocaeli de 13-0 olduğu yıllarda da, FETÖ zulmünün tavan yaptığı dönemde de, gezi olaylarında birilerinin evde oturduğu dönemde de şartlar ne olursa olsun işsiz ve maddi durumu iyi olmayan bir kardeşiniz olarak mücadelemi hiç bırakmadım.

 

TEPEDEN İNME MECLİS ÜYESİNİN KARDEŞİ BELEDİYEDE İŞE BAŞLADI!

 

Elbette ki tüm bunları karşılıksız ve menfaat gütmeden yaptım. Zaten birçoğunuz biliyorsunuz bir avuç partili olarak 2010’lu yıllarda neredeyse 30 kişiyle partimizin kuruluşunu anarken de ben yanınızdaydım. Hepimiz umutsuzduk ama vazgeçmedik.O umutsuz yıllarda ortalarda görünmeyen, güzel güzel kafelerde kahve içip siyasete karışmayan, üye olmaya korkan, Atatürkçü’yüm demeye çekinen, AKP’li belediye başkanı Nevzat Doğan ile boy boy poz vererek büro açılışı yapan tepeden inme meclis üyeleri benden daha CHP’li oldu. Hatta kardeşinin işe girmesi yetmedi bir de il yönetimine girmeye kalktı olmayınca istifa etti partiden. Yine o tepeden inme a politik meclis üyesinin hiçbirimizin tanımadığı kardeşi İzmit Belediyesi’nde işe başladı… Meclis üyesi benim için bitmiştir dedi ama kardeşi için bitmemiş anlaşılan maaş alıyor.

 

MADDE BAĞIMLISI ALKOLİKLER İŞE BAŞLADI!

 

Fatma Kaplan Hürriyet’e facebook hesabından küfür edip yine Fatma Kaplan Hürriyet’in bizzat facebooktan engellediği, Fatma Kaplan kazanırsa “Yeşilova’dan çarşıya çıplak koşarım” diyen, 3 katlı evde 2 kiracısı ile oturup güzel güzel geçinen madde bağımlısı alkolikler işe başladı…

 

HER DEVRİN ADAMI OLMUŞ MÜPTEZELLER İŞE GİRDİ!

 

Yıllarca hiçbir ideolojik takvimde görüş belirtmeyen, CHP nedir? Kurucusu kimdir? Genel Başkanı kimdir? Bu parti baraj altında kaldı kaygısı olmayan, “SEFA SİRMEN VARSA BEN VARIM YOKSA BEN YOKUM” diyecek kadar CHP’den uzak olan, Kocaelispor holiganlığı üzerinden her devrin adamı olmuş müptezeller işe girdi. Hem de CHP’li kadınlara “Kaltak” cümlesini kuran yandaş gazetecinin ısmarlama içi boş övgü dolu köşeleri referans kabul edildi ve işe başladı…

 

“HDP’YE OY VERİRİM YİNE FATMA KAPLAN HÜRRİYET’TE OY VERMEM” DİYENLER İŞE BAŞLADI!

 

CHP’li gençler yani benim gibiler, sokaklarda faşist militanlar ile mücadele ederken sosyal medyasında dahi 1 tek muhalif cümle kurmayan ancak Fatma Kaplan Hürriyet Aday gösterildikten sonra işi gücü İzmit Belediyesi’nin icraatlarını paylaşmak olan yalakalar işe başladı…Millet Vekilli aday sıralaması belli olduğunda Fatma Kaplan Hürriyet 1. Sırada olduğu için “HDP’ye oy veririm yine Fatma Kaplan Hürriyet’te oy vermem” diye böğüren aile babası oğlunu işe soktu kızı da yakında girer. Nede olsa 7x24 facebook da artık Fatma Kaplan Hürriyet diye salavat getiriyorlar. Bütün bu sözleri bizzat benle beraber duyan Hakan Çakara rağmen bu yalaka sürüsü yine işe başladı…

 

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SİZDEN ÖNCE GEREKLİ YARDIMI YAPTI

 

Sıralasam daha neler neler. Çokta vaktinizi almayayım bu “LİYAKAT ABİDESİ” İzmit Belediyesi YENİ Personelleri ile…Gelelim bana… Defalarca Fatma Kaplan Hürriyet’te emeğimi ve ihtiyacım olduğunu anlatmama rağmen türlü azarlamalar ve saldırgan tavırları ile karşılaştım. Teyzemin evi yandı gönderdiği SORUNLU kişi teyzeme yangın çıktıktan 1 hafta sonra uğrayıp iş işten geçtikten sonra “var mı yapılacak bişey” dedi. Teyzem de “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sizden önce gerekli yardımı yaptı ancak ille yardım etmek istiyorsanız kızım işsiz dedi.” Var mı bunda utanılacak bişey? Hanginiz çocuğunuz için iş istemezsiniz? Türlü iftiralar türlü hakaretlere maruz kaldık. Ancak ne olursa olsun teyzem başka ben başkayım.

 

YAZIKLAR OLSUN VERDİĞİM OYA!

 

Geçen hafta birçoğunuzun bildiği üzere yüz felci geçirdim. Üzüntü, işszlik, yoksulluk ne diyim sağlık olsun…Yaşlı annem Fatma Başkanı aradı ve aldığı cevap: “ Mustafa kendi başına takılıyor, benimle dolaşmadı. Üstelik liyakatli da değil!!!”

Yazıklar olsun verdiğimiz emeğe, yazıklar olsun benim ve ailemin yıllarca verdiği oya. Hakkımı helal etmiyorum. Bunun adı resmen

 

"PARTİ BENİM UMURUMDA DEĞİL, EMEĞİNDEN BANANE, BENİM YALAKAM OLMAZSAN BOŞTA KALIRSIN” cezasıdır.

ANCAK BİZ BU TAVIRLARI 20 YILDIR AKP İKTİDARINDAN HATIRLIYORUZ.

SAYGILARIMLA "MUSTAFA IŞIK – CHP PARTİ EMEKÇİSİ BİR AİLENİN EMEKÇi OĞLU.

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI