REKLAMI KAPAT
  • 6.7530 TL
  • 7.5688 TL
  • 8.4982 TL
KOCAELİ 20°

Hürriyet, söylemedim dedi! İşte o konuşması

İzmit Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısında AK Partili Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü ve İzmit Belediyesi Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet arasında gerginlik yaşandı.

İzmit Belediye meclis toplantını en tartışmalı maddesi, satın alınmak istenen araçlar oldu. Komisyona gönderilen bu madde ile ilgili açıklama yapan İzmit Belediyesi meclis üyesi Hayrettin Ünlü Belediye'nin  10.695,00 TL zarara uğratıldığını söyledi.


Ünlüyü yalanladı!

Tartışmaların devam ettiği araç ve iş makinalarının satın alınmasıyla ilgili yapılan eleştiriye sinirlenen Hürriyet, "Allah rızası için yalan söylüyorsunuz demiyorsunuz ama kamuoyunu yanlış bilgilendiriyoruz. Siz Allah'a nasıl hesap vereceksiniz. Bismillah biz satın alma konusunu hiç söylemedim. Satın alma işini de düşünseydiniz diyen sizsiziniz. 'Biz araştıracağız' dedik diyerek Meclis üyesi Hayrettin Ünlü’yü yalanladı.

 Video yayınladılar

Başkan Hürriyet'in söyldiklerini kabul etmemesi üzerine halkı yanıltıyorsunuz ispatlarız diyen Hayrettin Ünlü'nün ardından AK Partilkiler, İzmit Belediye Başkanı’nın 03.09.2019 tarihli mecliste “Ben böyle bir şey söylemedim, söylemediğim şeyleri söylediğimi iddia ediyorsunuz, İnsanları suçlamayın, sizi Allah'a havale ediyorum"”şeklindeki söylemine karşılık olarak kiralama yönteminin daha kârlı olduğuna ilişkin önceki tarihli açıklamasının video kaydı yayınladılar.

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET