REKLAMI KAPAT
  • 7.8233 TL
  • 9.3296 TL
  • 10.4466 TL
KOCAELİ

İzmit Belediyesi’nde neler oluyor? O ismin yetkileri mi alındı?

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet hiçbir gerekçe sunmadan göreve gelirken ilk atadığı belediye başkan yardımcısı olan Dilek Yalçın’ın yetkilerini alıp, Yalçın’a bağlı personel olan Seyhan Özcan’a verdi. Özcan’ı da başkan yardımcılığına getirdi.

Özgür Kocaeli gazetesinin haberine göre; 31 Mart 2019 yerel seçiminde İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ,koltuğuna oturduktan sonra kendisinden önceki dönemdeki tüm birimlerini görevden alarak yeni müdürler atadı. Kendi kadrosunu kuran Hürriyet, kendi A takımını kurarken ilk olarak başkan yardımcılığına CHP Belediye Meclis Üyesi olan Mali Müşavir Dilek Yalçın'ı atadı. Hürriyet daha sonra başkan yardımcılarına Cem Güler, Nurettin Bulut, Sibel Solakoğlu ve Ünal Özmural'ı atadı.

MALİ HİZMETLERİ TESLİM ETTİ

Başkan Hürriyet, Başarılı bir Mali Müşavir olan Dilek Yalçın'a, Muhasebe Hizmetleri, Bütçe ve Kesin Hesap, Gelir, Strateji ve Performans ile Ön Mali Kontrol Birimlerinin içinde Mali Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı tüm yetkileri ve Kültür Müdürlüğü yetkilerini bağladı. Yalçın, seçimden bu yana geçen yaklaşık 2 yılda görevini kusursuz bir şekilde dile getirdi.

YALÇIN'DAN ALDI, ÖZCAN'A VERDİ

Başkan Hürriyet, mali ve gelir konusunda hiçbir sorun yaşanmazken ortada hiçbir sebep yokken yardımcısı Dilek Yalçın'a bağlı bulunan Mali Hizmetler Müdürlüğü yetkilerini elinden aldı. Hürriyet bu yetkileri, Yalçın'ın iki yıldır alt kademe personeli olan ve başkan yardımcılığına atadığı Seyhan Özcan'a devretti. Yalçın'da ise sadece Kültür Müdürlüğü kaldı.

Başkan Hürriyet, göreve geldikten sonra ilk olarak başkan yardımcılığına atadığı isim olan ve son derece bağlı olan Dilek Yalçın'ın yetkilerini alıp başkan yardımcılığına attığı Seyhan Özcan'a verdi. Yalçın'ın yetkilerinin alınması hem belediye hem de CHP İzmit Örgütünde konuşulmaya başlandı. Dilek Yalçın, yetkilerinin elinden alınmasından sonra hiç konuşmuyor. Suskunluğunu sürdürüyor. Ancak parti içerisinde konuşulanlar yenilir yutulur değil. İddialara göre Başkan Hürriyet, geçtiğimiz günlerde Yalçın'ı odasına çağırıp, “İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar, senin yanına neden sık geliyor. Neler konuşuyorsunuz, siz benden neler saklıyorsunuz, benim altımı mı oyuyorsunuz ”dediği konuşuluyor.

YALÇIN'IN ÖNE ÇIKMASINDAN RAHATSIZ OLDU İDDİASI

CHP örgütü içerisinde konuşulan diğer bir iddia ise Dilek Yalçın'ın önümüzdeki yerel seçimde İzmit Belediye Başkanlığı için adının sıkça geçmesi Başkan Hürriyet'i rahatsız ettiği yönünde. Yalçın'ın adaylığı bazı gazeteler tarafından yazılmıştı. Hürriyet'in önümüzdeki yerel seçimde kendi yerine İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz'i, kendisini de Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na hazırladığı biliniyor. Hürriyet, Yalçın'ın önünü kesmek için yetkilerini alarak itibarsızlaştırmak istediği konuşuluyor.

PERSONEL HÜRRİYET'TEN RAHATSIZ

Başkan Hürriyet, kişisel alımında kendi örgütünü karşısına geçmiş durumda. Personel alımında örgüte hiç danışmıyor. Alımlarda önceliği İYİ Partili isimlere veriyor. Bu durum kendi örgütü tarafından çok eleştiriliyor. Başkan Hürriyet ayrıca belediye personeli tarafından da çok eleştiriliyor. Belsa Plaza'da tam anlamıyla katı bir anlayış güdüyor. Başkan yardımcıları ve önemli birim müdürlerinin sekreterlerini odasına çağırıp ziyaret edenlerin isim istemesi Belsa Plaza'da ciddi bir rahatsızlık yaratmış durumda. Ne yardımcılarına ne de birim müdürlerine güvenmiyor. Güvendiği tek isim, milletvekiliyken sekreterliğini yapan Özel Kalem Müdürü Duygu Çetiner. Başkan Hürriyet'ten personel rahatsız olduğu kadar partili belediye meclis Üyeleri de rahatsız. Bu durum nereye kadar devam edecek şimdilik bilinmiyor.

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: Galip

Aaa bu özel kalem müdürü arda basaranı da yiyen müdür yazık / adam işini yapıyor ve herkes tarafından seviliyor diye ego yapıp yediler çocugu /görevinden aldılar /yazık oldu çocuga

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI