REKLAMI KAPAT
  • 6.8741 TL
  • 7.7564 TL
  • 8.6619 TL
KOCAELİ 30°

İzmit’te 2 sokak karantinaya alındı

İzmit’te Serdar Mahallesi’nde, koronavirüs vakaları nedeniyle 2 sokak karantina altına alındı.

İzmit’te bugün 2 sokak karantina altına alındı. İzmit İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Serdar Mahallesi’nde yüksek koronavirüs riski tespit edilen iki sokağa karantina uyguladı. Polislerle birlikte İnce Sokak ve Güç Sokak’a giden İlçe Sağlık Müdürlüğüne bağlı ekipler, sokak sakinlerine karantina kararını bildirdi.

Sokakların giriş ve çıkışları barikatlarla kapatıldı ve her ili sokağın koronavirüs riski geçene kadar 14 gün süreyle karantina altında tutulacağı dile getirildi. Serdar Mahalle Muhtarı Ümit Yılmaz Paşa da yaptığı paylaşımda, karantina kararını duyurup sokak sakinlerini uyardı. Paşa, bu sokakta kapılarının önlerine dahi çıkanlara kolluk kuvvetlerinin ceza yazacağını bildirdi. Yenidoğan ve Serdar mahallelerinde onlarının vakanın olduğu ve karantinanın genişleyeceği iddia ediliyor.

Ümit Yılmaz Paşa’nın paylaşımı şöyle:

“Resmi duyuru Covid-19 nedeniyle İzmit Kaymakamlığı hıfzı sıhha meclis kararı ile Güç ve İnce sokak 14 günlük karantina altına alınmıştır. Bu süreçte bu sokaklarda oturan vatandaşlarımızın evlerinde kalmaları, ihtiyaçlarını sağlamak için 112 ve 153 numaralarını aramaları gerekmektedir. Çalışanların 14 gün istirahatli olacağından aile hekiminden rapor almaları gerekmektedir, Sokak önüne dahi çıkanlara sokaklarda 24 saat görev yapacak olan kolluk kuvvetleri tarafından cezai işlem uygulanacaktır. Evde Kal Serdar?”

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET