OTOGAR KÖPRÜLÜ KAVŞAK’TA BİR GARİP İŞLER
Güncel
07 Nisan 2019 Pazar 10:53

OTOGAR KÖPRÜLÜ KAVŞAK’TA BİR GARİP İŞLER

İzmit Otogar Köprülü Kavşağı çalışmaları verilen uzun aranın ardından tekrar başlarken, planda değişiklik olup olmadığı vatandaşlar tarafından merak ediliyor.Çift şerit yolun çelik direklerle tek şerite düşmesi vatandaşlar tarafından kazalara sebebiyet vereceği iddialarını da beraberinde getirdi.

Temeli Kasım 2016 tarihinde temeli atılan İzmit Otogar Köprülü Kavşağı kısa bir süre önce yarım bırakıldı. Kavşak inşaatında yaklaşık iki yıl tek bir çivi çakılmadı. Kent kamuoyunda inşaatın devam etmemesine yönelik tepkiler artınca inşaatın yeniden başlaması için devreye AK Parti Milletvekili Fikri Işık konuyu Karayolları Genel Müdürü ve ilgili bakanlıklara aktardı.Çalışmaların yeniden başladığı Otogar Köprülü Kavşağı Kandıra istikameti üzeri gidiş ve dönüş yolu ortasına dikilen çelik direkler yolu daraltarak adeta kazalara davetiye çıkartıyor.

 

ÇALIŞMALAR YİNE BAŞLADI

 

Işık'ın devreye girmesinden sonra geçtiğimiz Kasım ayında çalışmalar yeniden başlamıştı. Yaklaşık 3 ay çalışan firma devletten ödenek aktarılmayınca işleri tekrar durdurmuştu. Bugünlerde Otogar Kavşağında hareketlilik tekrar başladı. Alanda tekrar çalışmaya başlayan ekipler yarım kalan kavşağın köprü inşaatını tamamlamak için çalışma yürütüyor ancak çalışmalar öncesi bazı ayrıntılar dikkat çekti.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:22
08:10
13:07
15:27
17:42
19:18

TARİHTE BUGÜN

16 Aralık 1990
Osman Hamdi Bey'in Kaplumbağa Terbiyecisi adlı tablosu rekor fiyatla satıldı: 1 milyar 750 milyon lira.