• 6.6647 TL
  • 7.2996 TL
  • 8.2429 TL
KOCAELİ 11°

Serpil Yılmaz ; İBB Genel Sekreter Yardımcısı Hadsiz Yeşim Meltem Şişli’ye haddini bildirdi!

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli, toplantı yaptığı İSMEK’in kadın bölge sorumlularını aşağılayıp taciz etti. Bekar olanların ellerini kaldırmalarını isteyen Şişli, daha sonra erkek müdüre dönerek, “Bunları akşam itfaiyecilerle buluşturun. Bir gece düzenleyin ne bu böyle herkes bekar” dedi. Ayrıca bununla da yetinmedi, “Bu havada kafanızda ki başörtü ile terlemiyor musunuz, siz şimdi kokmuşsunuzdur” ifadeleriyle daha da çirkinleşti.

Hadsiz açıklamalarıyla kamuoyunun tepkisini çeken İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli'nin açıklamalarına cevap veren AK Parti Kadın Kolları Başkanı Serpi Yılmaz yağtığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi ; 

AK Parti, milletimizin büyük bir teveccühü ile iktidara geldiği günden bu yana en büyük mücadelesi, kişiyi kılıf kıyafetiyle ayrıştırmak, vatandaşları arasında sınıf ayrımını kaldırmak olmuştur.Yıllar içinde verilen zorlu mücadelelerin ardından, toplumsal huzuru yakaladığımıza, artık insanlarımızın kılık-kıyafetine bakılarak ayrıştırılmasının son bulduğuna; daha özgür, daha demokratik ve daha modern dünya anlayışı ile hayatta kendilerine yer edindiğine, kardeşçe yaşamaya başladığımıza inandığımız şu günlerde İstanbul’da ortaya çıkan bu ortaçağ kafası hepimizi hayrete düşürmüştür.

KADINLARIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ

Görünen o ki, önce başörtülü ve inançlı insanları iftira ve yalanlarıyla önce itibarsızlaştırıp, sonra bu tür saldırılarla toplumdan yok etmeye çalışan zihniyet eskisinden daha şiddetli, daha pervasızca geri gelmek için gün sayıyor.Bugün kadar elde edilmiş hakların kaybolmaması, Türkiye’nin yeniden karanlık günlere dönmemesi adına bizler tıpkı başörtüsü kullanmayan arkadaşlarımıza olduğu gibi başörtüsü kullandığı için aşağılanan kadınlarımızın da sonuna kadar yanında olacağız.

TÜM KADIN KOLLARINI GÖREVE DAVET EDİYORUM 

Aile değerlerinden yoksun, manevi değerlerden yoksun, dini değerlerden yoksun bu ifadelerin izahı yoktur.Tüm partilerin kadın kollarını, tüm kadın toplum kuruluşlarını, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Yeşim Meltem Şişli’nin bu açıklamasına karşı göreve davet ediyorum.Tepki vermeye davet ediyorum ve bu ifadelerinde ki nefret ve ayrımcılık suçundan dolayı hakkında suç duyurusunda bulanacağımızı kamuoyuna saygılarımla beyan ediyorum.

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET