Tavşantepe’de miting gibi açılış
Siyaset
20 Ocak 2019 Pazar 10:29

Tavşantepe’de miting gibi açılış

AK Parti Tavşantepe Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu’nun açılışı mahallenin büyük ilgi göstermesi ile miting havasında gerçekleşti.

AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı tarafından Tavşantepe Mahallesi’nde düzenlenen programda mahalle seçim ofisinin açılışı gerçekleştirildi. Miting havasında gerçekleştirilen programa, Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İzmit Belediyesi Başkan Adayı Mimar Azize Sibel Gönül, İlçe Başkanı Av. Ali Güney, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, İlçe Kadın Kolları Başkanı Betül Yazıcı, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan, Kandıra İlçe Başkanı Erol Ölmez, MHP İzmit ilçe Başkanı Mehmet Yalçınöz, Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Özkara, eski ilçe başkanlarından Hüseyin Yusuf, Ali Korkmaz, İzmit eski Belediye Başkanı Halil Vehbi Yenice, İzmit Belediye Başkan Aday adayları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili ile vatandaş katıldı.

BİZ İZMİT’E GÖNLÜMÜZÜ VERDİK
Büyük coşkunun hakim olduğu Tavşantepe Mahallesi’nde gerçekleştirilen programda, protokol meşaleler ve sloganlarla karşılandı. Yoğun katılımın sağlandığı programın açılışında konuşan AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av. Ali Güney, “Bugün buraya ‘Bismillah’ demeye geldik. Bugün yola AK Parti’nin evi olan Tavşantepe’den çıkıyoruz. Biliyoruz ki Tavşantepe yine bize gönlünü açmış ve bizi yalnız bırakmıyor. Tavşantepe ‘Bu iş bitti’ diyor. Allah’ın izniyle bu iş bitti. Bu enerji, heyecan ve coşku tüm İzmit’e sirayet edecek. İzmit’te 10 yıl boyunca karınca misali çalışıp dev eserler bırakan Nevzat Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Hizmet AK Parti’nin işidir. Biz AK Parti olarak İzmit’e gönlümüzü, Sibel Gönül’ümüzü verdik” dedi.

TAVŞANTEPE AK PARTİ’Yİ SEVDİ
Ardından sözü olan İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, “Hep birlikte omuz omuza, kol kola, gönül gönüle bir seçime daha gidiyoruz. Tavşantepe’mizi uçuracak hizmetler yaptık. Biz hizmette Tavşantepe’yi çok sevdik, Tavşantepe de her zaman AK Parti’yi sevdi. 1 Nisan’da yeni başkanımız Sibel Gönül olacak. Sibel kardeşimiz tam bir dava insanı olarak birçok görevde bulundu ve bu görevleri başarıyla sürdürdü. Bugün 31 Mart’ta tekrar AK Parti hizmet bayrağı Belsa’da Sibel Gönül ile devam edecek. Büyükşehir’de yeni bir dönem başlıyor” şeklinde konuştu.

CHP PES EDECEK
Devamında konuşan Doğan, “Tahir Bey ve Sibel Hanım ile Kocaeli ve İzmit’te yeni bir hizmet destanı yazılacak. İzmit artık AK Parti’nin kalesidir. En büyük mihenk taşı da Tavşantepe’dir. Bu kez sadece kazanmayacağız onlara fark yapacağız. CHP şuanda Büyükşehir belediyesine aday çıkaramıyor, buradan söylüyorum bu seçimde görecekleri farkla, yapacakları hizmetlerle CHP İzmit’te de aday çıkaramayacaklar. Pes edecekler. Algı yönetimi yapmaya çalışıyorlar. Aslanlar sahaya indi mi kaplanların hükmü kalmaz!” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ

İzmit Belediye Başkan Adayı Mimar Azize Sibel Gönül, “Tavşantepe her zamanki gibi muhteşem. Tavşantepe her zaman bizi bağrına bastı. Tavşantepe’nin yeri bizde başkadır. Önümüzde önemli bir seçim var. Sizler kararınızı çoktan vermişsiniz. 31 Mart akşamı zafer konuşmamı da sizlerle burada yapacağım. O zamana kadar hiç durmadan çalışacağız. Girmedik gönül, çalmadık kapı bırakmayacağız. İzmit’i iktidarsız bırakmayacağız. Belediyecilik bizim işimiz. Bizim hocamız iyi. Biz belediyeciliği Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik” dedi.

BİZİM DAVAMIZ HİZMET DAVASI
“Mimar olmam nedeniyle birçok projeye imza attım” diyen Gönül,  “İzmit’imize hizmet başka bir heyecan. İzmit için yeni projeler için yeni projeler üzerinde çalışmaya başlattık. Hizmet bizim işimizdir. Bizim davamız hizmet davasıdır. Bizler başkaları gibi laf değil, hizmet üretiyoruz. Onlar konuşur, biz yaparız. Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ve İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a da hizmetleri için teşekkür ediyoruz. Belediye başkan aday adaylarımızın da fikirlerinden her zaman faydalanacağız. Ortak akılla çalışacağız, hep birlikte yapacağız. Vatandaşımız ne istiyorsa en güzelini yapma gayreti içinde olacağız.

İZMİT’İ HİÇ YALNIZ BIRAKMADIK
Konuşmasının sonunda ise Gönül, “Yeni bir döneme giriyoruz. Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu Gönül belediyeciliği vizyonuyla çalışıyoruz. Bir yandan çağdaş, modern, şehir inşa ederken insanların da gönüllerine dokunacağız. Bir gönül gelir, bin gönül olur” dedi. Kandıra Belediye Başkan Adayı Adnan Turan da konuşmasında, “Kandıra’nın 96 mahallesi var 97. Mahallemiz de Tavşantepe’dir. Biz İzmit’imizi hiç bir zaman yalnız bırakmadık. Yine 13-0 olarak AK Parti’nin bayrağını Kocaeli’de dalgalandırmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BU BİR BEKA DAVASIDIR
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Bu davanın gerçek gücü gönül dostlarımızdır. Bu dava biz diyenlerin davasıdır. Bu dava bu millete gönülden aşık olanların davasıdır. Bu seçimlere ittifakla giriyoruz. Bu milletin bekasının davasıdır. Büyükşehir belediye başkanımız ve İzmit Belediye Başkanımız çok güzel hizmetler yaptı. Önümüzde ki süreçte Sibel hanım da yeni bir İzmit inşa edecek ve hizmet çıtasını daha yukarı taşıyacaktır. Siyasi tecrübesi ve mimarlığıyla çok güzel hizmetler yapacaktır.

BELEDİYECİLİK AK PARTİ’NIN İŞİDİR
“Belediyecilik hizmet ve gönül işidir diyen  Büyükakın,  “İzmit’e çok güzel bir tramvay hattı kazandırdık. Bu tramvay hattı 1994 yılında eski İzmit Büyükşehir Belediyesi’nin seçim vaadiydi. Biz 2014’te başladık. Hizmet AK Parti’nin işidir. Belediyecilik AK Parti’nin işidir. Belediyecilik ve hizmet gönül işidir. İzmit’te belediyecilik yapmak Sibel Gönül’ün işidir. Önümüzde ki süreçte sizlerle birlikte el ele gönül gönüle bu seçimleri başarıyla kazanacağız. İzmit’e çok daha güzel projeler kazandırmak için Sibel Ablamızla birlikte çok güzel çalışacağız. Çok daha güzel hizmetler yapacağız” dedi.

HİZMET ETMEK BOYNUMUZUN BORCU
Konuşmasının sonunda “Bu kente hizmet etmek boynumuzun borcu” diyen Büyükakın, Kocaelispor’umuza şimdiye kadar yaptıklarımız ortada. Kocaelispor’u borç batağından çıkarmak için neler yaptığımızı biliyorsunuz. Güçlü bir ekonomik alt yapı sağlayacağız, sporcu ve tesis alt yapısı sağlayacağız. Kocaelispor’u süper lige taşıyacağız. Biz bu şehrin insanlarına hizmet etmek için varız. Bizim derdimiz bu millete hizmetkar olmaktır. Sizin desteğiniz bizimle oldukça bunu başaracağız. Bu birliktelik devam ettikçe hizmet çıtası yükselecektir. Kocaeli mutlu insanların yaşadığı bir kent olacaktır” dedi.

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:31
05:40
13:18
17:15
20:34
22:25

TARİHTE BUGÜN

22 Temmuz 1992
Kolombiyalı uyuşturucu taciri Pablo Escobar, Medellin yakınlarındaki lüks hapishaneden kaçtı.