• 7.8053 TL
  • 9.4938 TL
  • 10.5061 TL
KOCAELİ 12°

"TAHİR BÜYÜKAKIN" ETİKETLİ HABERLER

“Kafalardaki ve kalplerdeki engelleri birlikte kaldıralım’’

“Kafalardaki ve kalplerdeki engelleri birlikte kaldıralım’’

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Engelli vatandaşlarımızın çalışma hayatına katılımları, tüm sosyal haklardan yeterince yararlanmalarını ve onları topluma kazandırarak üreten insanlar haline gelmelerini sağlamak, engellilerimize sahip çıkmak en önemli ödevlerimizdendir. Pandemi günlerinde engelli kardeşlerimizin bizim ilgi ve şefkatimize her zamankinden daha çok ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız. Mutlu şehir; engelli bireylerin engelsizce yaşadığı bir şehirdir”dedi.

Başkan Büyükakın: Öğretmenler, geleceğimizin mimarıdır

Başkan Büyükakın: Öğretmenler, geleceğimizin mimarıdır

Kocaeli Büyükşehir Belediye BaşkanıDoç. Dr. Tahir Büyükakın, yayınladığı bir mesajla 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı. Kendisinin de bir eğitimci olduğunu hatırlatan Başkan Büyükakın, öğretmenliğin bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli olduğunu ifade etti. ‘’Öğretmenler geleceğimizin ve istikbalimizin mimarıdır’’ diyen Başkan Büyükakın, öğretmenliğin bir ömür boyunca devam eden ender mesleklerden olduğuna vurgu yaptı.

Başkan Büyükakın: Can Azerbaycan’ın zaferi, bizim zaferimizdir

Başkan Büyükakın: Can Azerbaycan’ın zaferi, bizim zaferimizdir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Ermenistan’ın işgali altında bulunan Azerbaycan topraklarının 28 yıl sonra özgürlüğüne kavuşması nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.’’Can Azerbaycan’ın sevinci bizim sevincimiz, Azerbaycan’ın zaferi bizim zaferimizdir’’ diyen Başkan Büyükakın, ‘‘Türkiye ve Kocaeli olarak, tüm kalbimizle Azerbaycan’ın ve Azerbaycan Türklerinin yanında olduğumuzu bir kez daha tekrar ediyoruz’’ ifadesini kullandı.

Başkan Büyükakın: Atatürk’ü bugün daha iyi anlıyor ve saygıyla anıyoruz

Başkan Büyükakın: Atatürk’ü bugün daha iyi anlıyor ve saygıyla anıyoruz

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Atatürk’ün vefatının 82. yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm hayatını milletine ve ülkesine adamış, Türk milletinin her alanda yücelmesi için çaba gösteren, cephelerde, siyasi alanda ve TBMM çatısı altında geçen yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla dünya milletlerine örnek olan büyük bir devlet adamıdır” dedi.

Cumhuriyete layık olmak milletimize en güzel eserleri kazandırmakla olur

Cumhuriyete layık olmak milletimize en güzel eserleri kazandırmakla olur

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılında yayınladığı bir mesajla milletimizin ve hemşerilerinin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, ‘’Cumhuriyete layık olmak için, ülkemize, şehrimize, milletimize ve hemşerilerimize en güzel hizmetleri sunmak, en güzel eserleri kazandırmak için, gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz’’ dedi.

Camiler hayatın beş vakit yeniden başladığı yaşam merkezleridir

Camiler hayatın beş vakit yeniden başladığı yaşam merkezleridir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın yayınladığı bir mesajla Camiler Ve Din Görevlileri Haftasını kutladı.“Camiler milletimizin tarih boyunca bir ve beraber olduğu mekânlardır” diyen Başkan Büyükakın, “Camiler, bizi biz eden mekânlardır. Bizler dayanışmayı, birbirimize destek olmayı camilerimizde öğreniyoruz ve çocuklarımıza öğretiyoruz. Camiler, aslında dört duvarı bir tane minaresi olan, beş vakit namaz kılınan bir yer değil, bizler için bir yaşam merkezidir. Bizleri hayata her seferinde yeniden dirilterek hazırlayan bir merkezdir” ifadesini kullandı.

Kocaeli’nin  alev savaşçıları 7/24 işbaşında

Kocaeli’nin alev savaşçıları 7/24 işbaşında

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 25 Eylül-1 Ekim İtfaiyecilik Haftası nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda görev yapan tüm personeli kutlayan Başkan Büyükakın, ‘’Kocaeli halkımız müsterih olsunlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatı, halkımızın güveni, refahı, huzuru ve mutluluğu için 7 gün 24 saat iş başında. İtfaiye Teşkilatımızın kahraman alev savaşçılarının İtfaiyecilik Haftasını kutluyorum, çalışmalarında başarılar diliyorum’’ dedi…

Başkan Büyükakın: Sevgili çocuklar, hepinize  iyi dersler TMM mı?

Başkan Büyükakın: Sevgili çocuklar, hepinize iyi dersler TMM mı?

2020-2021 eğitim ve öğretim döneminde okullarda yüz yüze eğitimin başlaması nedeniyle bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, eğitim camiası, öğretmenler, veliler ve öğrencilere hayırlı ve sağlıklı bir eğitim dönemi temennisinde bulundu. Başkan Büyükakın, öğrencilerden okullarında Temizlik, Maske ve Mesafe kurallarına harfiyen uymalarını istedi.

Başkan Büyükakın; En büyük felaket tedbirsizliktir

Başkan Büyükakın; En büyük felaket tedbirsizliktir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın yayınladığı bir mesajla 17 Ağustos Depremi’nde hayatını kaybedenleri rahmetle andı. En büyük felaketin tedbirsizlik olduğuna dikkat çeken Başkan Büyükakın, ‘’Depremde canlarımızı bizden alan deprem değil dayanıksız yapılardı, felakete hazırlıksız olmamızdı. Bugün dünya ve ülkemiz virüs felaketiyle karşı karşıya. Pandemi salgını adeta tüm dünyayı saran bir deprem etkisi gösteriyor. Milletçe tedbiri elden bırakmayalım, maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına en üst derecede uyalım’’ uyarısında bulundu.

KÖŞE YAZARLARI