• 6.7773 TL
  • 7.3231 TL
  • 8.3373 TL
KOCAELİ 17°

"ULUSAL" ETİKETLİ HABERLER

Toyota tarafından düzenlenen Hayalimdeki Araba Resim Yarışması başlıyor.

Toyota tarafından düzenlenen Hayalimdeki Araba Resim Yarışması başlıyor.

Toyota Plaza Kocaeli Kaya, Toyota tarafından organize edilen etkililiğin duyurusunu yaptı. Çocuklar için yapılan etkinlikleri ile sektörün önde gelenleri arasında ilk sıraya yerleşen Toyota, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında çocuklara ikinci bir bayram daha yaşatmaya hazırlanıyor. Toyota’nın düzenlemiş olduğu “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” başlıyor! 15 yaşın altındaki tüm çocuklar hayallerindeki arabayı resmederek 13 Mart 2020 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

Ünlü tarihçi Taşağıl, Türk Ocağına konuk oldu.

Ünlü tarihçi Taşağıl, Türk Ocağına konuk oldu.

Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Moğolistan, Güney Sibirya ve Çin’de saha araştırmalarında bulunan, Bilimsel çalışmalarının ağırlığı İslam Öncesi Türk Tarihi olan, geçmişten günümüze Orta Asya Türk tarihi üzerine yayımlanmış birçok kitabı ve 200’e yakın ulusal ve uluslararası bilimsel çalışması olan Karamürselli Türk Tarih profesörü Ahmet Taşağıl, Türk Ocakları Kocaeli şubesinin bu haftaki konuğu oldu.

CUMHURBAŞKANLIĞI TURUNDA ŞAMPİYON KARTEPE’DE BELLİ OLACAK

CUMHURBAŞKANLIĞI TURUNDA ŞAMPİYON KARTEPE’DE BELLİ OLACAK

55.Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu Kartepe’de ‘Kraliçe Etabı’ ile şampiyonu büyük ölçüde belirleyecek. Bisiklet turu hakkında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “55’nci Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda Kartepemizin doğal güzelliklerini tüm katılımcılar görüş olacak. 185 ülkede yapılacak olan canlı yayınlarla Kartepemizin adı dünya da duyulacak. Bu çok önemli ulusal organizasyonun sorunsuz tamamlanması için hazırlıklarımız Kocaeli Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonu ile devam ediyor” dedi.

 SUADİYE İLK ve ORTAOKULU’NUN ERASMUS+ BAŞARISI

SUADİYE İLK ve ORTAOKULU’NUN ERASMUS+ BAŞARISI

Kocaeli ilinin Kartepe İlçesinin Suadiye Köyünde, toplam 20 öğretmen ve 300 öğrencisi ile Eğitim ve Öğretim faaliyetlerini sürdürmekte olan Suadiye İlk ve Ortaokulu’nun, Türk Ulusal Ajansının 2016-2018 teklif çağrıları döneminde Erasmus+ KA2 projeleri kapsamında Ulusal Ajans’a başvurusunu yapmış oldukları ve hibe desteği almış oldukları 6 projeleri kapsamında 2016 yılından bu güne kadar proje ortakları olan İngiltere, İspanya, İtalya, Litvanya, Polonya, Romanya, Hırvatistan, Slovakya ve Yunanistan’dan gelen 65 öğretmen 52 öğrenciye ev sahipliği yapmış olup, Suadiye İlk ve Orta Okulu’nda görev yapmakta olan 22 öğretmen ve 46 öğrenci ise yurt dışını ziyaret etme fırsatını yakalamıştır.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET