REKLAMI KAPAT
KOCAELİ 27°

 “DENGE VE KONTROLÜNÜ KAYBETMEKTE”

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy “Kocatepe mahallesi muhtarı Mustafa Kabak’ın da işine haksız yere son verilmiştir” diyerek Hürriyet’e yüklendi

Geçtiğimiz günlerde Kocatepe Mahalle Muhtarı Mustafa Kabak İzmit Belediyesindeki temizlik işleri amirliğinden sürgün edildiğini ve kendisine mobbing uygulandığını ileri sürmüştü. Kabak’ın evrakta sahtecilik yaptığını basına servis eden İzmit Belediyesi Kabak hakkında suç duyurusunda bulunulduğu duyurmuştu.

Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı İdris Ersoy, konuyla ilgili açıklama yaparak şu ifadeleri kullandı:

İzmit Belediyesi kendilerini eleştiren kim varsa, iftira atarak, kamuoyunda küçük düşürerek işten atmaya devam etmekte. Yine bu anlayışın bir ürünü olarak dün Kocatepe mahallesi muhtarı Mustafa Kabak’ın da işine haksız yere son verilmiştir.

İzmit’in en büyük mahallelerinden biri olan Kocatepe’de halkın güvenini kazanmış ve yüksek bir oy oranı ile muhtar seçilmiş Kabak’ın işten atılmasının gerçek sebebi Belediyeye yaptığı İzmit Belediyesi kendi mahallesine hizmet götürmüyor eleştirisidir. Ancak belediyenin bu eleştiri üzerine farklı bir gerekçe öne sürerek Kabak’ı işten çıkartması İzmit Belediyesi yöneticilerinin demokratik eleştirilere bile ne kadar tahammülsüz olduğunu göstergesidir.

“KOMPLO İLE İŞTEN ATILDI”

İşinde dürüst ve disiplinli bir çalışan olan Kabak’ın işine İzmit Belediyesi tarafından kamuoyuna servis edilen bir iftira ile son verilmiş, söz konusu iftirada ise muhtar işe gelemeyen işçilerin yerine imza attı, kurumu zarara uğrattı gibi temelden yanlış ve hukuksuz suçlamalarda bulunulmuştur. Çünkü sözde yerlerine imza atıldı denilen işçiler yasal zorunluluk gereği öncelikle iş yerlerinde kart basmaktadırlar. İmza föyü ise ikinci kontrol mekanizması olarak işlev görmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere Kabak sorumlu bulunduğu işçilerin yerine imza atması gibi asılsız bir nedenden dolayı değil, İzmit Belediyesine yönelik yaptığı ‘Belediye kendi mahallesine hizmet götürmüyor’ eleştirisi nedeniyle uğradığı bir komplo ile işten atılmıştır.

“DENGE VE KONTROLÜNÜ KAYBETMEKTE”

Bu olay sadece Kabak’ın değil, İzmit Belediyesini veya Sayın Başkanı eleştiren herkesin başına gelmektedir. Söz konusu işten atılmalar göstermektedir ki İzmit belediyesi başkanı tedavisi imkansız bir kompleksin içinde bocalıyor. Bu anlayışla kendini eleştiren STK’lara, muhtarlara, meclis üyelerine, kendi partililerine ve işçilerine dahi tahammül gösteremiyor. Eleştirilere tahammül, hoşgörü ve nezaket ile yaklaşması gereken Sayın Başkan’ın takındığı bu hasmane tutum kabul edilebilir bir durum değildir. Sayın Başkan siyaseten sıkıştıkça denge ve kontrolünü kaybetmekte, buhran geçirmektedir. İzmit Belediyesinin bu anlayışını sürdürmesi durumunda bir dahaki seçimlere kadar hizmeti ile değil tarafı olduğu kısır çekişmeler, neden olduğu mağduriyetler, yaptığı algı yönetimleri, şovları ve meclis kavgaları ile konuşulacağı anlaşılmaktadır.”

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım