Ersoy’dan Tanta’nın açıklamalarına cevap Bu sözde CHP’li Meclis üyesi..
Güncel
08 Ağustos 2019 Perşembe 15:28

Ersoy’dan Tanta’nın açıklamalarına cevap Bu sözde CHP’li Meclis üyesi..

Hizmet-İş Kocael Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediye Meclis üyesi Hakan Tanta'ya 2 işçi ile ilgili söylediği sözler nedeniyle tepki gösterdi.

Hizmet İş Sendkası Kocael Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Beledyesi'nin CHP’li meclis üyesi Hakan Tanta’nın bugün yapılan meclis toplantısında İzmit Beledyesi Zabıta Müdürlüğü zabıta personeli olarak çalışan ve temizlik işlerine gönderilen 2 üyeler için , “Adam bir ay şe gelmemiş. Onu mu savunacağız? Ben açık söylüyorum. Başkan Fatma Kaplan Hürriyet bu konuda hatalı. İşten atması gerekirdi. İşe gelmeyen adama km maaş verir? En başta atılmalıydılar” sözler için bir açıklama yaptı.

 İşte İdris Ersoy'un açıklaması;

Hizmet İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris ERSOY, İzmit belediyesi CHP’li meclis üyesi Hakan Tanta’nın bugün yapılan meclis toplantısında İzmit belediyesi Zabıta Müdürlüğü zabıta Personeli olarak çalışan ve hiç bir kanuni gerekçe gösterilmeden, temizlik işlerine gönderilen 2 üyemiz için , “Adam bir ay işe gelmemiş. Onu mu savunacağız? Ben açık söylüyorum. Başkan Fatma Kaplan Hürriyet bu konuda hatalı. İşten atması gerekirdi. İşe gelmeyen adama kim maaş verir? En başta atılmalıydılar” sözleri için bir açıklama yaptı.

 

 Ersoy; “Acımasız ve mesnetsizce söylenen bu sözleri  esefle kınıyoruz. 4857 sayılı iş kanununun 22 maddesi gereği kanuni hakkını kullanan ve ifade edildiği gibi bekçi olarak değil işçi olarak görevlendirilen ancak temizlik işlerine gitmeyip, Zabıta Müdürlüğünde işlerine giden üyelerimiz için, asılsız kamuoyunu yanıltıcı ifadelerle sanki işlerine gitmiyor algısını oluşturmak, tam anlamıyla vicdansızlıktır, kanun tanımamazlıktır. Bu sözde CHP’li Meclis üyesi eğer CHP grubu adına  söylüyorsa bu daha vahim bir durumdur. CHP’li Meclis üyesinin  bu anlayışının  vücut bulması, İzmit Belediyesi ve şehrimizde var olan iş barışının ve huzurun bozulması ile sonuçlanacaktır.” Dedi.                                                                                

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:18
08:06
13:04
15:26
17:41
19:17

TARİHTE BUGÜN

10 Aralık 1863
Londra metrosu açıldı.