İdris Ersoy,”İbrahim Efe, bilinçli olarak linç edilmektedir!”
Güncel
09 Ekim 2019 Çarşamba 23:38

İdris Ersoy,”İbrahim Efe, bilinçli olarak linç edilmektedir!”

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris ERSOY, Kocaeli muhtarlar derneği başkanı, İzmit Belediyesi çalışanı İbrahim Efe’nin, basına yansıyan “Disipline sevk edildi, Hizmet-İş belgeleri görmezden geldi” şeklindeki haberler için bir açıklamada bulundu.

ONLARCA FOTOĞRAF VAR

Basın açıklamasında Ersoy, " Kocaeli muhtarlar derneği başkanımız ve üyemiz olan İbrahim Efe’nin İzmit Belediyesi tarafından, sırf siyasi duruşundan dolayı işten çıkarılmasına zemin oluşturmak, kamuoyunu yanıltmaya yönelik basına servis edilen bu haberler asla gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.

 

Ersoy, “İbrahim Efe’nin çalıştığı müdürlüğünün bilgisi ve programı ile iş tanımı yapılmış ve ruhsat denetim müdürlüğünde bugüne kadar kendisine verilen görevleri yapmaya devam etmiştir, bunun en önemli delili basında yer alan İzmit Belediyesi ruhsat denetleme haberlerinde kendisinin de bulunduğu onlarca fotoğrafta çok net görülmektedir.

 

NEDEN HAKSIZ YERE MAAŞ ÖDEDİNİZ?

31 Mart yerel seçimlerinden sonra 13.9.2019 tarihine kadar da bu şekilde çalışmaya devam etmiş, 13.9.2019 tarihinde İzmit Belediyesi tarafından kendisine gönderilen tek ihtarnamede kart okutmasına geçmesi tebliğ edilmiş, kendisi de o günden sonra kart okutmaya devam etmiştir. 4857 sayılı iş kanunu ve yürürlükte olan toplu iş sözleşmesinde bu konu ile ilgili hüküm açık olup üç gün süre ile işe gelmeyenin iş akdi işverence fesih edilir denmektedir. Madem İbrahim Efe işe gelmiyor ve bankamatik memuru idiyse 1 Nisan 2019 tarihinden beri görevde olan bu yönetim ibrahim Efe’nin işine neden son vermemiştir? Neden altı ay haksız yere maaş ödemiştir?

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:26
07:06
12:57
15:59
18:25
19:53

TARİHTE BUGÜN

18 Ekim 1931
Bilim adamı Thomas Edison 84 yaşında öldü.