REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 22°

KARTEPELİ KADINLARA KADEM’DEN EĞİTİM

Kartepe Belediyesi ve KADEM işbirliğinde Kartepeli kadınlara yönelik kadın haklarında yasal düzenlemeler hakkında bilgi verildi.

Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ileKadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kocaeli Temsilciliği işbirliğinde Kartepe Suadiye Mahalle Konağı’nda eğitim alan kursiyerlere yönelik iki farklı eğitim gerçekleştirildi.Av.NisanurKoruç Kaplan tarafından kadına ve aileye verilen devlet desteklerinin anlatıldığı “Sosyal Destekler ve Kamuya Erişim”hakkında bilgi verildi.

 

KİTAPÇIK DAĞITILDI

Eğitimin amacı hakkında bilgi veren Av.Kaplan  “Kadınlarımızın kendilerine sunulan olanaklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmasını sağlamak, en doğru destekten yararlanmalarına vesile olmak, bir nebze de olsa yaşadıkları zorlukların hafifletilmesine yardımcı olmaktır. Eğitimi alan kadınlar kendileri için bir ihtiyaç bulunmasa dahi çevrelerinde bu tür desteklere ihtiyacı olanlara yol gösterebileceklerdir." Eğitimin ardından kadınlara konunun içeriğini anlatan kitapçıklar dağıtıldı.

 

İKİ İNSAN EĞİTİMİ VERİLDİ

Kartepeli kadınlara İlahiyatçı Ayşegül Pir Soylutarafından da “İki İnsan” eğitimi verildi. Eğitimde bütünlüklü bir sorgulama ile toplumsal cinsiyet adaleti, tarihte ve günümüzde kadının statüsü, eşitlik ve eşdeğerlilik anlatıldı.Soylu,  "Özümüzde olan Türklük ve arkasından İslam inancımıza göre kadın ve erkek birbirinin eşi olarak yaratılmıştır. Eşler arasında haklar ve sorumlulukların adaletli dağılımıyla hayat, ailenin tüm bireyleri için kolaylaşacaktır" ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET