REKLAMI KAPAT
  • 6.7796 TL
  • 7.6897 TL
  • 8.5762 TL
KOCAELİ

6 işçi iş cinayetine kurban gitti

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi raporu, ilimizde 2019 yılının Eylül ayında 6 işçinin yaşamını yitirdiğini ortaya koydu. Türkiye genelinde ise 145 işçinin hayatını kaybettiği açıklandı

Kocaeli İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, 2019 yılının Eylül ayına ilişkin raporunu yayımladı. Acı raporda Eylül ayında ilimizde 6 işçinin yaşamını yitirdiği belirtilirken, iş kollarına ve sebeplere göre de işçi ölümleri incelendi. Türkiye genelinde ise 145 işçinin hayatını kaybettiği açıklandı. Ölümler en çok tarım, inşaat, belediye/genel işler, ticaret/büro, taşımacılık, metal, gemi/tersane, gıda, enerji, madencilik ve konaklama/eğlence işkollarında gerçekleşti. Eylül ayında Türkiye’nin 48 şehrinde iş cinayeti gerçekleşti. En çok iş cinayeti İstanbul, İzmir, Bursa, Muğla ve Kocaeli’de yaşandı.

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET