Amiri tarafından dövülen işçiye baskı
Güncel
14 Şubat 2020 Cuma 14:51

Amiri tarafından dövülen işçiye baskı

İzmit Belediyesi temizlik işleri müdürlüğünde çalışan ve temizlik işleri müdür yardımcısı Burhan Çakır tarafından yumruklu saldırıyla dövülen Bülent Aktop’un SEKA devlet hastanesinden 3 gün iş göremez raporu aldığı, daha sonrada karakola giderek, temizlik işleri amiri Burhan Çakır’dan şikayetçi olduğu öğrenildi.

İŞÇİYE, ŞİKYETİNİ GERİ AL İŞTEN ATARIZ BAŞKISI

Konuyla ilgili açıklama yapan Hizmet-iş sendikası Kocaeli şube başkanı ERSOY; “İzmit belediyesi temizlik işleri  işçisi, üyemiz Bülent Aktop ile birlikte aynı araçta çalışan işçileri Orhan mahallesi meydana görüşmeye çağıran temizlik işleri amiri Burhan Çakır önce orada bulunan vatandaşların gözü önünde bağırarak hakaret etmiş, üyemiz Bülent Aktop etrafın rahatsız olduğunu bağırmadan hakaret etmeden konuşmasını söyledikten sonra, yumruklu saldırıda bulunmuştur.                   

KAMERA KAYITLARI VE ŞAHİTLER OLAYIN TANIĞI

Saldırı sonrası araya girenler olayın daha fazla büyümeden engellemişlerdir. Üyemiz daha sonra SEKA devlet hastenesine giderek 3 gün iş göremez raporu almış, sonrada kendini darp eden Burhan Çakır’dan karakola giderek şikayetçi olmuştur. Burhan Çakır tarafından üyemize şikayetçi olursan seni işten kovarlar şeklinde baskı yapılmış ve olayı ben saldırıya uğradım şeklinde işverene anlatmıştır. Ancak olay yerinde bulunan kamera ve şahitler her şeyi görmüştür. Emeği ile geçinen ve bundan başka bir gayesi olmayan gariban temizlik işçisine böylesi alçakça  yapılan saldırıyı tekrar kınıyoruz. Bu olayı yapan Hukuk önünde hesabını verecektir. Umut ediyoruz ki İzmit belediyesi yetkilileri partizanlığı bir kenara bırakarak gariban işçiyi darp eden bu şahsa gerekli cezai işlemleri başlatırlar.”dedi.       

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:54
07:34
13:25
16:29
18:55
20:23

TARİHTE BUGÜN

25 Şubat 1954
Çoruh ilinin ismi Artvin olarak değiştirildi.