AYDIN ÜNLÜ,”İzmit Belediye Başkanının kenti bu kadar germeye hakkı yoktur”
Güncel
10 Eylül 2019 Salı 15:02

AYDIN ÜNLÜ,”İzmit Belediye Başkanının kenti bu kadar germeye hakkı yoktur”

İzmit Belediye’si tarafında organize edilen, “SanatFest” adlı etkinlikte Kardelen Başak adlı DJ sahne aldı. İzmit Belediyesi tarafından davet edilen Kardelen Başak’ın şok paylaşımları ortaya çıktı.Ortaya çıkan paylaşımlar sonrası bir açıklamada MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’den geldi.

 

Yaptığı basın açıklamasıyla tepkisini paylaşan Ünlü,”PKK ve HDP’nin kurulan yasak ilişkinin Kocaeli’de de yansımaları olacağından çok endişeliyiz. Özellikle İzmit Belediyesinin Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında ortaya koyduğu faaliyetlerin yansımaları, sağ duyulu CHP’lilerin dahil olmak üzere, kent kamuoyunun rahatsız etmeye başlamıştır. Henüz bir hafta önce HDP’ye evini açan bir  şarkıcının davet edilmesi soru işareti yaratmışken, geçtiğimiz hafta sonu Atatürk düşmanı ve PKK sempizitanı bir çapulcunun seka park’ta sahne aldırılması kent kamuoyunu rahatsız etmiş ve sabır sınırlarını zorlamıştır.”dedi

 

 

KENT KAMUOYUNUN KAFASINI KARIŞTIRMIŞTIR

 

Konuşmalarının devamında Ünlü,”Üstüne üstlük böylesine büyük bir hatada en azından özür dilenmesini beklerken mağdur edebiyatına başvurulmuş, gençlerin önüne çıkartılan terör örgütü sempatizanının sözcülüğü yapılmış, ortaya çıkan skandal karşısında pişkince bir tavır ortaya koyulmuştur. Sonra köşeye sıkışan İzmit Belediye Başkanı haftalardır belediyenin resmi sayfasında ve kendi resmi sosyal medya kişisel hesaplarında anons ettiği organizasyonu bugün neredeyse inkâr etme noktasına gelmiş, tutarsız beyanatlarıyla kent kamuoyunun kafasını karıştırmıştır. İzmit Belediye Başkanının kenti bu kadar germeye hakkı yoktur. Sen böylesine bir hata koyacaksın sonra da bak beni karalıyorlar, ‘Bak linç ediyorlar’ edebiyatıyla meseleden sıyrılmaya çalışacaksın. Hemen Milliyetçiliği bir kalkan olarak devreye sokmaya çalışacaksın”dedi.

 

DURUM BİZİM NAZARIMIZDA ÇOK NETTİR

 

MHP Kocaeli İl Başkanı Ünlü şu şekilde devam etti,” Yani biz Fatma hanıma hiçbir şey demeyelim, her yaptığını ellerimiz patlarcasına alkışlayalım. Kendisinin istediği budur. Durum bizim nazarımızda çok nettir. Bundan sonra İzmit Belediyesi’nin faaliyetlerinin denetim altına alınması gerektiği kaçınılmaz bir gerçektir. İzmit Belediyesinin gerçekleştirdiği organizasyonda aralara serpiştirilen terör sempatizanlarına dair tepkilere karşı linç edebiyatı yapılması, mağdur rolüne bürünülmesi tam bir acizliktir. En azından bir özür dilemesi gerekenlerin üste çıkma çabası beyhudedir.”  

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:03
07:43
13:25
16:23
18:46
20:15

TARİHTE BUGÜN

18 Şubat 1451
Fatih Sultan Mehmet Han ikinci kez tahta çıktı.