Bakan açıkladı, Kocaeli’de de zehirlenmeler olmuş
Güncel
05 Kasım 2019 Salı 13:47

Bakan açıkladı, Kocaeli’de de zehirlenmeler olmuş

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son günlerde gündemde olan ıspanak zehirlenmeleriyle ilgili olarak yaptığı açıklamada zehirlenme vakalarının olduğu iller arasında Kocaeli’nin de olduğunu açıkladı.

İstanbul ve Tekirdağ'dan peş peşe gelen ıspanakla zehirlenme haberleri üzerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, açıklama yaptı. Zehirlenmenin neden olduğunu tespit ettiklerini söyleyen Bakan Koca, "Besin zehirlenmelerinin ıspanaktan değil yabani otlardan olduğunu tespit ettik. Halkımız sebzeleri otlardan ayıklasın ve iyice yıkasın." ifadelerini kullandı.  

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'da yaşanan zehirlenme olayıyla ilgili, Kocaeli’de de zehirlenme vakalarının görüldüğü belirtti. Kocaeli ile ilgili sayı vermeyen Bakan Koca, “Bu dönemde hastanelerimize müracaat eden toplam 196 hastamız oldu. İstanbul Edirne Tekirdağ ve Kocaeli. Ağırlıklı İstanbul'da müracaatlar oldu. İstanbul'da toplam 149 hastamız var. İstanbul dışındaki Edirne Tekirdağ ve Kocaeli'deki hastalarımız tedavi edilip taburcu oldular. İstanbul'un başvuran 149 hastası içinde tedavisi devam eden 21 hastamız var. O hastaların hayati tehlikesi olan yok”' dedi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:57
07:41
12:56
15:32
17:49
19:22

TARİHTE BUGÜN

17 Kasım 1922
Son Osmanlı padişahı VI. Mehmet (Vahdettin) İstanbul'u terk etti.