Başiskele Belediyesi doğadaki dostlarımızı unutmadı
Güncel
11 Şubat 2020 Salı 11:24

Başiskele Belediyesi doğadaki dostlarımızı unutmadı

Başiskele Belediyesi yoğun kar yağışının etkisi altına aldığı kentimizde sokak hayvanlarını yalnız bırakmadı.

Başiskele Belediyesi, ilçe genelinde sokakta yaşayan tüm dostlara soğuk kış aylarında her türlü desteği vermeye devam ediyor. Bu kapsamda Temizlik İşleri Müdürlüğü Veterinerlik Hizmet Birimi ekipleri, kış şartlarında yaşam mücadelesi veren sokak hayvanlarını unutmadı. İlçe sınırları içinde bulunan kasaplardan et ve kemik yardımı toplayan ekipler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden temin edilen onlarca kilo kuru mamayı özellikle ilçenin yüksek kesimlerinde ve karla kaplı alanlarında yiyecek bulmakta zorlanan kedi ve köpeklere dağıtarak sevimli dostlarımızı elleriyle beslediler.

 

SADIK DOSTLARIMIZA YİYECEK DESTEĞİ

 

Başiskeleli vatandaşların huzuru, sağlığı ve kamu düzeni için özverili çalışmalarını 7 gün 24 saat sürdüren Başiskele Belediyesi, zorlu kış şartlarında dışarıda yaşayan sokak hayvanlarına yaptığı mama ve yiyecek desteğiyle vatandaşlardan büyük bir takdir topladı.

 

Belediye ekipleri ayrıca mama yardımı sırasında hasta ve yaralı sokak hayvanlarını tespit ederek Kandıra yolu üzerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi'nin Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi'ne gönderiyor. Uzman veterinerlerce tedavisi yapılan hayvanlar doğaya yeniden salınıyor veya talep olursa sahiplendiriliyor.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:54
07:34
13:25
16:29
18:55
20:23

TARİHTE BUGÜN

25 Şubat 1954
Çoruh ilinin ismi Artvin olarak değiştirildi.