BAŞKAN KOCAMAN ORMANYA’DA
Güncel
08 Ağustos 2019 Perşembe 17:33

BAŞKAN KOCAMAN ORMANYA’DA

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, II’nci etap çalışmaları devam eden Ormanya Projesi’nde incelemelerde bulundu.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, Ormanya’da yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi işbirliğinde yapılan çalışmalarla Ormanya’nın ikinci etabı kısa sürede tamamlanacak. Belediye Başkanı Kocaman “Ormanya ile daha fazla turist ilçemize gelecektir” ifadelerini kullandı.

 

2 MİLYON KİŞİ ZİYARET ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi’nin Kartepe Uzuntarla’da hayata geçirdiği Avrupa’nın en büyük doğal yaşam parkı Ormanya’yı 6 ayda 2 milyon kişi ziyaret etti. İlk etap çalışmalarının tamamlandığı ve yoğun ilgiyle karşılanan Ormanya Projesi’nin ikinci etap çalışmaları aralıksız devam ediyor. 

 

DOĞAL YAŞAM PARKI

2 bin dönümden oluşan Ormanya Projesi içerisinde 66 türde 718 hayvanı barındırıyor. Ormanya içerisinde çocuk hayvanat bahçesi, vahşi yaşam alanı, bisiklet ve yürüyüş parkurları, mesire alanı, karavan ve çadır kamp alanı gibi ana bölümlerden oluşuyor. Çocuklar içinde her şeyin düşünüldüğü projede, çocuklar doğa kâşifleri, keçi sağma ve hayvan besleme gibi birçok etkinlikten yararlanabiliyor.

 

ORMANYA İLE KARTEPE BİR BAŞKA GÜZEL

Ormanya Projesi’nin II’nci etap çalışmalarını yerinde inceleyen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Tüm güzelliği ile ünü ülkemiz sınırlarını aşan, Avrupa'nın en büyük tabiat parkı Ormanya Projsi’nin ikinci etap yatırımlarımızı Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte hızlı bir şekilde tamamlıyoruz. Yapılan çalışmaların tamamlanması ile Kartepemize daha fazla turist gelecektir. Ormanya ile Kartepe bir başka güzel” ifadelerini kullandı.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:17
08:05
13:04
15:26
17:41
19:17

TARİHTE BUGÜN

09 Aralık 1893
İstanbul'da günlerce süren soğuk hava yüzünden Haliç dondu.