BAŞKAN TURAN, VERİMİ YÜKSEK VE KALİTELİ TARIMI HEDEFLİYORUZ
Güncel
13 Eylül 2019 Cuma 10:06

BAŞKAN TURAN, VERİMİ YÜKSEK VE KALİTELİ TARIMI HEDEFLİYORUZ

Tarım ve Tarımsal faaliyetlere her zaman destek veren Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Kandıra Ziraat Odasının toprak analizi, uzaktan hava, nem, toprak durumu analizi, zararlı böceklerle mücadele cihazlarının tanıtım toplantısına katıldı.

İlçemizin bereketli topraklarının yanı sıra gerek iklimi, gerek konumu, gerekse potansiyeli bakımından her türlü tarımsal faaliyetin yapılmasına çok elverişli bir bölgede bulunduğunu ifade eden Başkan Turan, ‘’İlçemizde bilinçli ve teknolojik imkânları kullanarak doğal, verimi yüksek ve kaliteli tarımı hedefliyoruz. Bu kapsamda ilçemizdeki tüm kurumlarımızla birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz.’’ dedi.

 

Ziraat Odasının tanıtım toplantısına Kandıra Ziraat Odası Başkanı Erdal Çetin’in ev sahipliğinde, Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, Ak Parti İlçe Başkan Yardımcısı Rahmi Üresin, Türkiye Muhtarlar Derneği Kandıra Şube Başkanı Mustafa Satılmış, kurum yetkilileri, mahalle muhtarları ve çiftçiler katılım sağladı.

Çiftçileri tek tek dinleyerek talep ve önerilerini dinleyen Başkan Turan, “ Ziraat odamız ile belediyemiz olarak birçok çalışmayı birlikte yürütüyoruz. Bugün de çiftçilerimizin her yönden daha fazla mahsul elde edebilmesi ve mahsule zarar veren böcek, larva gibi haşerelerden koruyabilmesi adına mücadele yöntemlerini birlikte dinledik. Kandıra Belediyemiz olarak çiftçilerimizi ve ilçemizi her alanda ileri taşımak için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:59
07:39
13:25
16:25
18:50
20:19

TARİHTE BUGÜN

21 Şubat 1965
Malcolm X, New York'da uğradığı bir suikast sonucu öldürüldü.