BAŞKAN TURAN’DAN, ORGAN BAĞIŞINA DESTEK
Güncel
08 Ekim 2019 Salı 13:51

BAŞKAN TURAN’DAN, ORGAN BAĞIŞINA DESTEK

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın öncülüğünde, Meclis toplantısı öncesi İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından bilinçli ilaç kullanımı ve organ bağışı kampanyası sunumu yapıldı. Tüm meclis üyelerine ve belediye çalışanlarına organ bağışının önemi anlatılırken, insanlığa faydalı olmanın en güzel ve en etkili yollarından birinin organ bağışında bulunmak olduğu belirtildi.

Gerçekleşen sunumda Kandıra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Damla Tosun’dan organ bağışı ve antibiyotik kullanımı hakkında bilgiler alan Başkan Turan ve meclis üyeleri, organ bağışının öneminin topluma anlatılması konusunda destek verdiler.

Organ bağışı konusunda açıklamalarda bulunan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, "Organ bağışı ile üzüntülerimiz sevince dönüşürken, bu konuda toplum olarak bir takım ön yargılarımız var. Vatandaşlarımıza organ bağışının dini boyutunun güzel bir şekilde anlatılması gerekmektedir. Ülkemizde organ nakliyle sağlığına kavuşmayı bekleyen insanlarımızı unutmamamız gerekiyor. Organlarını bağışlayarak organ nakli bekleyen insanlarımıza bir yaşam umudu veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Halk Sağlığı Müdürlüğümüzü de bu konudaki çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz" dedi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:30
07:11
12:56
15:55
18:19
19:48

TARİHTE BUGÜN

22 Ekim 1997
Kültür Bakanlığı, Oscar'a gidecek film olarak Eşkıya'yı seçti.