REKLAMI KAPAT
  • 6.7796 TL
  • 7.6897 TL
  • 8.5762 TL
KOCAELİ

BAŞKAN TURAN’DAN, ORGAN BAĞIŞINA DESTEK

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın öncülüğünde, Meclis toplantısı öncesi İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından bilinçli ilaç kullanımı ve organ bağışı kampanyası sunumu yapıldı. Tüm meclis üyelerine ve belediye çalışanlarına organ bağışının önemi anlatılırken, insanlığa faydalı olmanın en güzel ve en etkili yollarından birinin organ bağışında bulunmak olduğu belirtildi.

Gerçekleşen sunumda Kandıra İlçe Sağlık Müdürü Dr. Damla Tosun’dan organ bağışı ve antibiyotik kullanımı hakkında bilgiler alan Başkan Turan ve meclis üyeleri, organ bağışının öneminin topluma anlatılması konusunda destek verdiler.

Organ bağışı konusunda açıklamalarda bulunan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, "Organ bağışı ile üzüntülerimiz sevince dönüşürken, bu konuda toplum olarak bir takım ön yargılarımız var. Vatandaşlarımıza organ bağışının dini boyutunun güzel bir şekilde anlatılması gerekmektedir. Ülkemizde organ nakliyle sağlığına kavuşmayı bekleyen insanlarımızı unutmamamız gerekiyor. Organlarını bağışlayarak organ nakli bekleyen insanlarımıza bir yaşam umudu veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Halk Sağlığı Müdürlüğümüzü de bu konudaki çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz" dedi.

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET