REKLAMI KAPAT
  • 6.9602 TL
  • 8.1751 TL
  • 9.0228 TL
KOCAELİ 28°

“Ben bu milletin bir kuruşunu bile yedirmem”

Büyükşehir Belediye meclis toplantısında gündeme gelen Sayıştay rakorları ile ilgili konuşan Büyükakın, “Ben bu milletin bir kuruşunu yedirmem” dedi.

Sayıştay denetimleri sonrası açakalan raporlar ile ilgili konu, Büyükşehir Belediye meclis toplantısında da günde geldi. CHP’li engin Taşdemir’in “Sayıştay raporlarını basına açıkladık” sözü üzerine konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Keşke burada açıklasaydınız. Denetçinin görüşü yargı görüşü değildir, belediye görüşü uygulamak zorunda da değildir” dedi.  

Sayıştay raporunda suç unsuru hiçbir şeye rastlanmadı diyen Büyükakın, “Sayıştay, denetçileriyle aynı görüşte olmak zorunda değiliz. ‘Geçmişin dosyalarını açtırdı’ ne demek. Suç unsuru mu var Sayıştay raporlarında? Savcıları göreve davet ediyorum deyip bir suç varmış gibi yansıtmanız size yakışmadı. Ben bu milletin bir kuruşunu yedirmem. Etik olmaması başka bir şey suç olması başka bir şey. Kent Konut’un hiçbir konutunu satın almadım. Bu benim kendi kişisel tercihim. Ben bunu almamayı etik buluyorum. Alanları da suçlu bulmuyorum. Her kanuni olan ahlaki değildir. Haram da diyemezsiniz” diye konuştu.

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI