“Ben bu milletin bir kuruşunu bile yedirmem”
Güncel
13 Şubat 2020 Perşembe 17:08

“Ben bu milletin bir kuruşunu bile yedirmem”

Büyükşehir Belediye meclis toplantısında gündeme gelen Sayıştay rakorları ile ilgili konuşan Büyükakın, “Ben bu milletin bir kuruşunu yedirmem” dedi.

Sayıştay denetimleri sonrası açakalan raporlar ile ilgili konu, Büyükşehir Belediye meclis toplantısında da günde geldi. CHP’li engin Taşdemir’in “Sayıştay raporlarını basına açıkladık” sözü üzerine konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Keşke burada açıklasaydınız. Denetçinin görüşü yargı görüşü değildir, belediye görüşü uygulamak zorunda da değildir” dedi.  

Sayıştay raporunda suç unsuru hiçbir şeye rastlanmadı diyen Büyükakın, “Sayıştay, denetçileriyle aynı görüşte olmak zorunda değiliz. ‘Geçmişin dosyalarını açtırdı’ ne demek. Suç unsuru mu var Sayıştay raporlarında? Savcıları göreve davet ediyorum deyip bir suç varmış gibi yansıtmanız size yakışmadı. Ben bu milletin bir kuruşunu yedirmem. Etik olmaması başka bir şey suç olması başka bir şey. Kent Konut’un hiçbir konutunu satın almadım. Bu benim kendi kişisel tercihim. Ben bunu almamayı etik buluyorum. Alanları da suçlu bulmuyorum. Her kanuni olan ahlaki değildir. Haram da diyemezsiniz” diye konuştu.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:00
07:41
13:25
16:24
18:49
20:18

TARİHTE BUGÜN

20 Şubat 1993
İtalyan otomobil üreticisi Ferruccio Lamborghini öldü.