REKLAMI KAPAT
  • 6.8041 TL
  • 7.5904 TL
  • 8.5366 TL
KOCAELİ 20°

Bulut’tan Bostan’a sert tepki!

Meclis toplantısında konuşan KOTO Başkanı Necmi Bulut, Faruk Bostan’ın sosyal medya üzerinden kendisi için söylediği sözlerine cevap vererek, “Hak etmediğimi bana söyleyen şerefsizin önde gidenidir” dedi

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Eylül ayı meclis toplantısı KOTO Burhan Kasım meclis toplantı salonunda Akın Doğan Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantı öncesi şehit düşen Gölcüklü asker için başsağlığı dileyen Akın Doğan ayrıca kadın gazeteciler hakkında yazılan köşe yazısını kınadı.

Daha sonrasında KOTO ekonomik danışmanı Doç. Dr. Yusuf Bayraktutan ekonomik duruma ilişkin sunum gerçekleştirdi. KOTO Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Bulut, meclis üyesi Faruk Bostan’ın ‘Kendine iş isteyen şerefsizdir, iş istediğimi ispatalamayan şerefsizdir’ sözlerine cevap vererek: “İçinden bana şerefsiz demek geçiyorsa gelip bana diyeceksin. Algı yönetimiyle buna ithamlarda bulunmayacaksın. Hak etmediğim şeyleri bana söyleyen arkadan bu kelimeleri söylemeye çalışanlar şerefsizin önde gidenidir” dedi.

ATA TOHUMU MESELESİ

Aylık faaliyet raporu hakkında konuşan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Kırsal Kalkınma destekleri programımızı gerçekleştirdik ve ata tohumunu tanıttık. Uluslararası ilişkiler kapsamında ziyaret ve eğitimler verdik. Kadın kooperatiflerinin arttırılması çalışmaları yapıldı. Bu ay siyasi partileri de ziyaret ettik. Market firmalarına özel çalışmalar yaptık. Eylül ayında toplamda 31 kayıt silme, 151 ise yeni kayıt yaptık. Araç değişikliği yaptık, 10 yaşını geçen aracımızın yerine yapılan ihale de 160 Bin TL taban fiyatla 4 teklif alındı. İhaleye katılan arkadaşlardan ikisi kardeşti ama 165 Bin TL ‘ye bu aracı alabilecekken 173 Bin TL’ye aldık. Birisi çekilse daha ucuza alacaktık ama maalesef olmadı” ifadelerini kullandı.

ALGI YÖNETİMİ YAPIYOR

Necmi Bulut son olarak kürsüye çıkarak şunları söledi: “Geçen meclis bir konuşma yaşadık. Kandıra OSB ile ilgili konuşma esasında Kandıra Belediyesi ve Valilikte konuşulanlar ile ilgili bilgim olduğunu söyledim. Ben bu kentte en son gider yapılacak adamım demiş. Yeraltından yer üstünden güçlerin olması lazım veya kul hakkı yememiş biri olman lazım. Algı yönetimiyle yüzüne söyleyemediğini söylememiş olman lazım. Zabıtlar çıktıktan sonra yaptığı yanlışı arayarak düzeletseydi keşke. Kendine iş isteyen şerefsizdir, ispatlamayan şerefsizdir demiş. İçinden bana şerefsiz demek geçiyorsa gelip bana diyeceksin. Algı yönetimiyle buna ithamlarda bulunmayacaksın. Hak etmediğim şeyleri bana söyleyen arkadan bu kelimeleri söylemeye çalışanlar şerefsizin önde gidenidir.

GLOBAL MEDYAYA REKLAM VERMEMİZİ İSTEDİLER

Biz 4-5 kere üst üste basında yazıldık. Bana oturduğumuzda söylenen siz reklamları Global Medya’ya verin, o reklam yerlerini satın alıyor, onlar yazıldığınızda susturur. Bana kimsenin reklam yapmasına ihtiyacım yok. Canı isteyen canı istediği yerden gelsin. Biz bu cevabı verince iban numarası atarak bile reklam için taciz ediyorlar. Araba konusu sorun oldu. Araba aşağıda duruyor sadece görev olduğunda kullanılıyor. Biz zaten araba alırken bütün her yeri soruşturduk. Kiralama yöntemi de daha pahalıya geliyordu”

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET