• 6.7124 TL
  • 7.2518 TL
  • 8.2657 TL
KOCAELİ 16°

Büyükakın işten çıkarılan sözleşmeliler için konuştu

Kocaeli büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Büyükakın İşten çıkarılan sözleşmeliler için konuştu. Büyükakın “Sözleşmeli personellerin işten çıkarılmasını siyasi bir karar olarak değerlendiriyorum.” dedi

Kocaeli büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Kocaeli genelinde gazetelerin imtiyaz sahipleri ve genel yayın yönetmenleriyle Maide Kafe de bir yemekte bir araya geldi. Büyükakın İzmit Belediyesinden işten çıkarılan sözleşmeli personelleri ile alakalı açıklamalarda bulundu

Büyükakın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Sözleşmeli personellerin işten çıkarılmasını siyasi bir karar olarak değerlendiriyorum.

Büyükşehir belediyesinde ben çok iyi biliyorum ki seçim döneminde CHP’ye çalışanlar biliyorum. Bu sebeple bunları bu şekilde devam ettirilmemesi gerekiyor.

Personeli çalıştırmak istemeyen bir şekilde bahane bulur. Bahane aramak isterseniz bulursunuz.

İnsanların ekmeği ile oynanmasına benim vicdanım el vermez.

Belediye başkanlığı eleştiriye tahammül etmek zorundayız bu Makamlar bizim babamızın malımız değil Büyükşehir’de AK Partinin dışında insanlarda çalışıyor, çalışacakta.

Mağdur olduğunu düşündüklerim arasında ihtiyacım varsa sahip çıkarım.

İşçilerin ekmeği ile oynamanın savunulacak hiçbir yanı yoktur.

AK Parti öncesi bu belediyelere işçi alımını eleştirdikleri şekilde kendileri de yaptı. Bakın bu işçilerin çoğu hâlâ çalışıyor. Biz kimseyi siyasi görüşü sebebiyle işlerinden etmedik. Ben buna karşıyım, etik değil. Ekmeği ile oynadığı herkesin bir ailesi var. Ben olaya buradan bakıyorum.

 

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET