Büyükşehir’de 2 daire başkanlığı kapatıldı
Güncel
20 Haziran 2019 Perşembe 16:18

Büyükşehir’de 2 daire başkanlığı kapatıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı meclis toplantısı 25 dakikada sona erdi. Jet hızıyla yapılan meclis toplantısında Ulaşım Daire Başkanlığı ve Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı kaldırıldı.

Meclisin sonunda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, belediyenin değişen organizasyon şemasıyla ilgili bilgiler aktardı. Büyükakın, iki daire başkanlığının kapandığını söyledi. Büyükakın’ın aktardığı bilgilere göre belediye bünyesinde Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı ve Ulaşım Daire Başkanlığı kapatıldı.

Kurumsal Gelişim Daire Başkanlığı personellerinin bir kısmı Mali Hizmetler Dairesine bir kısmı ise Bilgi İşlem Daire Başkanlığına gönderildi. Ulaşım Daire Başkanlığı da kapatılan daire başkanlıklarından biri oldu. Aynı zamanda Toplu Taşıma Daire Başkanlığının da ismi değişti ve bu dairenin adı Ulaşım ve Trafik Daire Başkanlığı oldu. Yine kapatılan Ulaşım Daire Başkanlığında görevli personeller bu daireye yönlendirildi. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığında da değişim oldu. Tahir Büyükakın’ın aktardığı bilgilere göre ismi değişen daire başkanlığı bundan sonra Kültür, Sosyal İşler ve Turizm Daire Başkanlığı olarak anılacak.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:17
08:05
13:04
15:26
17:41
19:17

TARİHTE BUGÜN

09 Aralık 1893
İstanbul'da günlerce süren soğuk hava yüzünden Haliç dondu.