REKLAMI KAPAT
  • 6.8041 TL
  • 7.5904 TL
  • 8.5366 TL
KOCAELİ 20°

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve yönetimi Karaosmanoğlu’nu ağırladı

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve il yönetimi, geçmiş dönem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu partinin il örgütü binasında ağırladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Yönetim Kurulu üyeleri ve İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, geçmiş dönem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile CHP İl Örgütü’ne yaptığı ziyarette bir araya geldi. Ziyaretten ötürü mutluluk duyduklarını ifade eden CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Siyasette farklı siyasi ideolojilerde olsak da herkesi kucaklayıcı, sesimizi yükseltmeden, toplum yararına ortak payda da buluşmamız lazım. Sizin döneminizde bu oluşum vardı” dedi.

 

GENÇLERE ÖRNEK OLMAMIZ LAZIM

Sarıbay, “Ben her zaman diyalogdan, karşılıklı anlayıştan, birbirimizi anlamaktan, dinlemekten ve karşılıklı görüşerek çözümden yanayım. Birbirimizi eleştirebiliriz ancak ileride birbirimizin yüzüne bakamayacak tarzda, utanacağımız şeyler söylememiz lazım. Ben hayatım boyunca kimsenin yüzüne bakamayacak bir şey söylemedim. Sizde aynı konuda hep titiz davrandınız, biliyorum. Çok uzun süredir, sizi tanıyan bir avukat bir politikacı olarak bunu söylüyorum. Siz 15 yıl bu şehrin belediye reisliğini yaptınız. Ben bu partinin ağabeyliğini yapıyorum. Bu şekilde davranışlarımızı sürdürerek gençlere örnek olmamız lazım” diye konuştu.

 

DEMORKASİNİN KIYMETİNİ BİLMEK LAZIM

Partilerin demokrasi için önemini belirten geçmiş dönem Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Her partinin bir davası, bir hedefi, bir görüşü var. Partiler olmasa demokrasi, özgürlük olmaz. Vatandaş da kimi tasvip ediyorsa onu belli kademelere seçimle getiriyor. Bunun kıymetini demokrasi olmayan ülkeler daha fazla anlıyor. Belediye başkanını, muhtarını seçemeyen ülkeler var. Bunun kıymetini bilmek lazım. Bu avantajı harcamamak gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET