REKLAMI KAPAT
  • 6.8041 TL
  • 7.5904 TL
  • 8.5366 TL
KOCAELİ 20°

CHP SÖZER’İ GÖRMEZDEN GELİYOR!

CHP’de kongre takviminin açıklanmasının ardından, İzmit İlçe başkanlığı için ismi kuvvetli bir şekilde konuşulan Sefa Sözer, görmezden geliniyor.

Bütün siyasi partiler için büyük bir önem arz eden İzmit’te her siyasi parti için kongreler heyecanlı geçmiştir. Kongre sürecine giren CHP’de kongre takvimi şöyle; 8 Kasım- 1 Aralık tarihleri arasında mahalle delege seçimlerini yapacak, 14 Aralık 2019- 27 Ocak 2020 arası ilçe kongrelerini tamamlayacak ve 3 Şubat- 2 Mart arasında ise il kongresini gerçekleştirecek.

TABAN TARAFINDAN CİDDİ DESTEK ALIYOR!

Kulislerde adı geçen adaylar şöyle; Hakan Çakar, Nazım Gençtürk, Orhan Dönmez, Engin Özcan, Gökhan Ercan Barbaros Akkuş, Sefa Sözer, ve Taylan Bingöl. Mahallelerdeki delege seçimleri bitirilmeden, tablo ortaya çıkmadan ilçe başkanlığına aday olmak çok riskli! Bu sebeple tecrübeli bir siyasetçi olan Sefa Sözer, tabandan gizli yürüttüğü çalışmalarına çoktan başladı.Kongre takvimi öncesinde de sahada olan kimi partililer başkanlık için ortam yokluyor. O isimlerden biri olan Sefa Sözer, parti tabanı tarafından ciddi destek alıyor. İzmit’te geniş bir kesim tarafından tanınan Sözer, farklı siyasi görüşe sahip vatandaşlarında sevgisini kazanmayı başarmış bir isim. Uzlaşmacı ve sevgi dilini samimiyetle kullanan bir siyasetçi.

 

"BİR GÜN BELKİ AMA GEÇ DEĞİL"


CHP İzmit İlçe Örgütü'nün tanınan simalarından Sefa Sözer, ilçe danışma meclisinde hem örgüte hem de İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e eleştirileriyle gündeme gelmişti. Sözer, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla şu mesajı vererek adaylığa göz kırpıştı "Bir gün belki ama geç değil"Sözer'in bu paylaşımı partililer tarafından büyük destek gördü.40 yıllık parti geçmişi olan Sefa Sözer'in ismi mevcut parti yönetimi tarafından, inatla geri planda tutularak, kamuoyuna farklı isimler pazarlanıyor. Arkasında olan ciddi destek görmezlikten geliniyor.Yapılan delege seçimlerinin verdiği kararı dikkate alındığı takdirde Sözer'in İlçe Başkanlığına kesin gözüyle bakılıyor.

 

EN BÜYÜK DESTEKÇİSİ ÇAKAR!

İzmit Belediye Başkanlığına Aday Adayı olan yine Parti tabanı ve İzmitliler tarafından sevilen bir isim olan Cengiz Çakar'ın yakın arkadaşı olan Sefa Sözer, en büyük desteği de kendisinden görüyor.Sözer'in yaptığı ziyaretlerde Çakar, yalnız bırakmıyor.

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET