CHP’liler tek kelime etmezken, Harekata o isimden cesur çıkış
Güncel
10 Ekim 2019 Perşembe 14:13

CHP’liler tek kelime etmezken, Harekata o isimden cesur çıkış

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin başlattığı “Barış Pınarları Operasyonu”na CHP’den sınırlı ve isteksiz gelen destek açıklamaları tepki çekiyor.

HDP DIŞINDA HER KESİMDEN DESTEK VAR

 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde terör örgütlerini temizlemeye yönelik dün başlattığı operasyon geniş yankı buldu. Türkiye’nin huzur ve toprak bütünlüğünü hedef alan terör unsurlarını temizlemek ve aynı zamanda savaştan kaçarak ülkemize sığınan Suriyelilere burada güvenli bir bölge oluşturmak amacıyla gerçekleşen operasyon, ülkemizde milli ve manevi duyguları yüksek herkesi adeta tek vücut haline getirdi. Dünyanın birçok yerinden de destek alan harekat, ülkemizde HDP dışında farklı siyasi görüşten insanları şanlı Türk ordusunun başarısı için kelimenin tam anlamıyla kenetledi. Ancak ilimizde CHP’nin önemli bazı isimlerden bu oeprasyonla ilgili hala bir açıklama gelmemesi dikkat çekiyor. Özellikle CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve ilçe başkanlarından destek açıklaması henüz yapılmadı. Daha önce PKK sempatizanı DJ Kardelen Başak’a İzmit’te konser düzenlettiği için eleştirilen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet de operasyonun başlamasından yaklaşık 24 saat sonra bugün bir paylaşım yaptı.

 

AÇIK AÇIK DESTEK VEREN TEK İSİM

 

Cumhurbaşkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin dünyaya bu harekatın sesini duyurmak için başlattığı etiketlere ise bu paylaşımda  yer verilmemesi dikkat çekti. Öte yandan CHP’de operasyonun başından itibaren destek veren ve HDP’nin tepkilerine karşı çıkan isimler de bulunuyor. İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Arda Başaran, bu isimlerin başını çekenler arasında yer alıyor.

 

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:26
07:06
12:57
15:59
18:25
19:53

TARİHTE BUGÜN

18 Ekim 1931
Bilim adamı Thomas Edison 84 yaşında öldü.