REKLAMI KAPAT
  • 6.7796 TL
  • 7.6897 TL
  • 8.5762 TL
KOCAELİ

Çiğit’e sert tepki “Bu yalanlar kendi ayaklarına dolanmış”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Gazeteci İsmet Çiğit'in kamuoyunda infiale neden olan, kadını ve seçilmiş belediye başkanlarını hedef alan köşe yazısı hakkında basın açıklamasında bulundu.

İşte Ellibeş’in o açıklaması:

“Kadınlarımızı aşağılayan söz konusu yazıyı kabul etmemiz mümkün değildir.

Aynı internet sitesi uzun süredir partimizi ve milletimizin oylarıyla seçilmiş belediye başkanlarımızı itibarsızlaştırmak adına yalan yanlış bilgilerle sürekli karalamaya çalışıyordu. Son yazıda bu yalanlar kendi ayaklarına dolanmış gözüküyor.

Söz konusu yazı örfümüzle, geleneklerimizle ve inancımızla bağdaşmadığı gibi, Basın Ahlak ve İlkelerini de ihlaldir. Çirkin ve iftira dolu, milletimizin vicdanında yara açan bu yazıyı kınıyorum.

Cinsiyetçi, kadını aşağılayan yazıdaki çirkin yakıştırmalar utanç vericidir.

Bir kadın üzerinden tüm kadınlara karşı yapılan bu son derece kaba ve ilkel saldırıdan pişmanlık duyulmaması da ayrıca düşündürücü ve kaygı vericidir.”

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET