Dünya Dalış Şampiyonu, BİLNET Kocaeli’ye geldi
27 Ocak 2020 Pazartesi 11:46

Dünya Dalış Şampiyonu, BİLNET Kocaeli’ye geldi

BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi’nde Dünya Dalış Şampiyonu ve Nefes Eğitmeni Cenk Devrim Ulusoy, sınav grubu öğrencileri ve öğretmenlerine “Nefes Terapisi ve Stres Yönetimi” eğitimi verdi.

DOĞRU NEFES TEKNİKLERİ

İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde bulunan BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi’nde hem öğretmenlere, hem de öğrencilere yönelik kişisel gelişim eğitimleri devam ediyor. Özellikle bu yıl LGS ve YKS’ye girecek öğrencilerin ders çalışmanın yanında bu süreci doğru yönetmesine yardımcı olmak amacıyla yapılan eğitim seminerlerinin bir yenisi önceki gün gerçekleşti. Geçen yıl LGS’de Türkiye, YKS’de Kocaeli birinciliği elde ederek dikkatleri üzerine çeken BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi Konferans Salonu’nda gerçekleşem eğitim seminerinin konuğu Dünya Serbest Dalış Şampiyonu ve Nefes Eğitmeni Cenk Devrim Ulusoy’du. Nefes Terapisi ve Stres Yönetimi konulu seminere öğretmen ve idareciler de katıldı. Ortaokul ve lise öğrencilerinin tamamını kapsayan eğitim seminerinde doğru nefes alma teknikleri uygulamalı olarak gösterildi. BİLNET Kocaeli’ye ikinci kez gelen Ulusoy, “Nefesini yöneten hayatını yönetir. Nefes ile psikoloji birlikte hareket eder. Nefes çalışmaları, duygu ve düşüncelerimizi kontrol edebilmemize olanak sağlar. Duygularımızı kontrol etmek her zaman mümkün olmayabilir ancak nefesimizi kontrol ederek duygularımıza etki edebiliriz. Yaşam kalitenizi, duygularınızı hangi ölçüde kontrol edebildiğiniz belirler” dedi.

DİĞER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:51
07:31
13:24
16:30
18:57
20:25

TARİHTE BUGÜN