REKLAMI KAPAT
  • 6.9602 TL
  • 8.1751 TL
  • 9.0228 TL
KOCAELİ 28°

Efe’ye siyasi kumpas!

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı ve Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe, İzmit Belediyesi’nde mesai saatleri içerisinde başka işler yaptığı, kart basmadığı iddiasıyla disipline sevk edildi.İbrahim Efe'nin iddia edildiği gibi değil, işini aksatmadan yaptığı görüntülerle ortaya çıktı.

Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı ve Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe’nin 5 yıldır işe giriş çıkışlarında kart basmadığı mesai saatleri içerisinde genellikle belediye dışında olduğu iddiasıyla disiplin kuruluna sevk edildi.Muhtar ibrahim Efe'nin 2009 yılından beri işe gitmeden maaş alıyor haberlerini yalanlayan görüntüler ortya çıktı.Başkan Hürriyet'in Avukatı, sözcüsü haline gelen bazı basın kuruluşlarında çıkan haberlere göre Efe, yıllardır işe gitmeden maaş alıyor. Belediye kaynaklarından Efe hakkında özel bilgiler vererek, hazırlattığı haberler ile linç kampanyası yürüten Başkan Hürriyet, çeşitli tarihlerde ve yıllarda Muhtar Efe'nin  mesai saatleri içerisinde işinin başında olduğu resimler ortaya çıkınca ne yapacağını şaşırdı.

Hürriyet partizanlık yapıyor!

Başkan Hürriyet’in her seferinde sürekli ifade ettiği partizanlık suçlaması ile personele baskı yaptığı ve sürekli tehdit ettiği biliniyor. Bu sebeple Hürriyet’in AK Partiye hizmet etmiş gönül vermiş birçok ismi yıpratmak suretiyle işten atmaya hazırlandığı kendine zemin hazırladığı konuşuluyor. İzmit Belediyesi personeli olan Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı ve Tavşantepe Mahalle Muhtarı İbrahim Efe’nin siyasi sebeplerden dolayı asılsız iddialarla yıpratılmaya çalışıldığı oratya çıktı.

Efe ile Hürriyet kavga etti!

İzmit Belediye Başkanı Fatma kaplan Hürriyet’in geçtiğimiz gün İzmit Belediyesi Meclis salonunda, muhtarlarla yaptığı toplantıda Muhtar Efe’yle temizlik konusunda tartışma yaşadığı, sesini yükselterek, Muhtar Efe’ye   “Sen Belediye personelisin, ben de senin başkanın oluyorum hatırlatırım. Siyaset yapıyorsun” diyerek tehdit ettiği ve bu tartışma sonrası kavganın fitili ateşlendiği öğrenildi.

Ruhsatsız iş yerlerini mühürledi!

Yaşanılan bu tartışmanın ardından Başkan Hürriyet’in AK Parti’ye yakınlığıyla bilinen İbrahim Efe’ye siyasi bedel ödetmek için “2009 yılından itibaren  işe gelmeden maaş alıyor” algısıyla hazırlattığı haberi yandaşı olan bazı gazellere özellikle servis ettirdiği de gelen bilgiler arsında. İzmit’te Muhtarları kendi tarafına çekmek için İbrahim Efe’yi saf dışı etmeyi ve gözden düşürmeyi planlayan Hürriyet’in iddialarını Efe’nin mesai saatinde çalıştığını gösteren, ruhsatsız iş yerlerini mühürlerken çekilmiş ve basına haber olarak servis edilmiş fotoğrafları çürüttü.

Sahada sürekli denetim yaptı!

İzmit Belediyesi Ruhsat ve denetim müdürlüğünde çalışan Efe’nin 31 Mart itibariyle yeni atanan müdür tarafından da görev tanımının değişmediği, aynı görevine devam ettiği söyleniyor. Çeşitli tarihlerde sürekli sahada ruhsat denetim yapan Efe, Çarşı yapı, 41 AVM, Sembol alışveriş merkezi ve Outlet Canter esnaflarını denetleme ile görevlendirdiği öğrenildi. Gece kontrollerine de çıkan Muhtar İbrahim Efe’nin mesaisini sahada denetim ve kontrol yaparak geçirdiği, Belediyede masa başında oturacağı bir işi olmadığı da öğrenildi.

Tavşantepeliler ve Muhtarlar tepkili

Tavşantepeli vatandaşların, muhtarlarına yapılan siyasi yıpratma politikasına karşı tepkili olduğu, İzmitli Muhtarların, Türkiye Muhtarlar Derneği Başkanı olan  Efe’ye olan desteklerini açıklama yaparak göstereceği gelen bilgiler arasında.

 

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI