ELLİBEŞ “Delege belirlemede, akrabalık, yandaşlık, hemşehri gurubu ayrımcılığına fırsat vermemeye özen gösterdik”
Güncel
27 Kasım 2019 Çarşamba 11:56

ELLİBEŞ “Delege belirlemede, akrabalık, yandaşlık, hemşehri gurubu ayrımcılığına fırsat vermemeye özen gösterdik”

AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş bugün yayınladığı açıklamasında, Kongre süreci detaylarından bahsederek” İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile akrabalık, akraba grubu, yandaşlık, hemşehri ve hemşehri grubu ya da herhangi bir mensubiyeti ön plana çıkarmamaya, şaibeye, dedikoduya fırsat vermemeye özen gösterdik”dedi

AK Parti İl Başkanı Mehmmet Ellibeş yaptığı açıklamasında, göreve geldiği gün itibariyle gelinen noktayı ve kongre süreci bunun yanında delege belirleme süreci hakkında bilgiler veri.

İşte Ellibeş’in açıklamaları;

AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı olarak, Ekim ayından itibaren iki süreci aynı anda yürütmeye başladık.

Bir yandan “İlçe İstişare Kurulu Toplantıları” ve “İl Yöneticileri Mahalle Teşkilatlarıyla Buluşuyor” programlarıyla teşkilat çalışmalarına devam ederken, bir yandan da 12 Ekim’de delege seçmen listelerinin askıya çıkmasıyla 7.BÜYÜK KONGRE sürecimizi başlattık.

KENDİMİZE OLAN GÜVENİMİZ ARTTI

Elbette bütün bunların yanında STK ve esnaf ziyaretlerimizle milletimizle olan iletişimimizi de hiç koparmadık. Her haftayı dolu dolu geçirmeye devam ettik. Burada mahalle teşkilatlarımızla mahallelerinde, istişare kurulu üyelerimizle ilçelerinde bir araya geldiğimiz toplantılar için parantez açmak isterim.Mahallelerde yaptığımız ve benim de katıldığım toplantıların bazı partilerin il danışma meclislerinden daha kalabalık, coşkulu ve heyecanlı olduğunu gördüm. Teşkilatımızın dinamik ve her zaman hazır görüntüsüyle bir kez daha mutlu oldum, kendimize olan güvenimiz arttı.

TOPLANTILARIMIZA %80-%90 ORANINDA OLDU

Elbette bu toplantılarda arkadaşlarımızın aldığı notları da büyük bir titizlikle inceleyecek ve gerekli değerlendirmeleri yapacağız. Bu açıdan da çok verimli ve faydalı toplantılar olduğunu belirtmeliyim. Toplam 35 günde 472 mahallenin tamamına katılan il yönetim kurulu üyelerimi de kutluyorum, gayretleri için teşekkür ediyorum.Aynı şekilde, partimize kuruluşundan bu yana hizmet etmiş ve partimizin hafızası olan isimleri davet ettiğimiz ilçe istişare kurulu toplantılarımıza %80-%90 oranında katılım olduğunu gördük.

SIKI SIKIYA BAĞLILIĞI BİR KEZ DAHA GÖRÜYORUZ

Bu akşam Gebze, yarın akşam Çayırova ve cuma günü İzmit’le sona erecek ilçe istişare kurulu toplantılarımızda partimizin büyüklüğü, ahde vefayı, geçmişten bugüne davamıza sıkı sıkıya bağlılığı bir kez daha görüyoruz. Yoğun parti programları sırasında atladığımız, dikkatten kaçan hususları da bu toplantılarda değerli istişare kurulu üyelerimizin ikaz ve uyarılarıyla görmüş olduk ve bir kez daha onlarla kucaklaştık. Gelecek ay itibariyle danışma meclislerimizi yeniden başlatıyoruz. Teşkilatımızla ve milletimizle iletişimi hiç koparmadan, bire bir, direkt temasla görüşmeye, konuşmaya, dertleşmeye, birlikte çözümler üretmeye devam edeceğiz.

AK PARTİ’YE YAKIŞIR BİR ŞEKİLDE

Bununla birlikte, BİRLİK, DİRLİK VE KARDEŞLİK İÇİN, YENİDEN YOLLARA DÜŞME VAKTİ diyerek 12 Ekim’de startını verdiğimiz 7.BÜYÜK KONGRE sürecimizde de bir eşiğe daha geldik.Delege seçmen listelerinin askıya çıkmasıyla başlayan süreçte sıra delege seçimlerine geldi.Başiskele, Gölcük, İzmit, Karamürsel, Kartepe (1 Aralık Pazar), Kandıra (4 Aralık Çarşamba), Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze ve Körfez’de (8 Aralık Pazar) yapacağımız delege seçimleriyle bir 7.BÜYÜK KONGRE sürecinde bir aşamayı daha geçmiş olacak ve ardından ilçe kongrelerimize doğru süreci devam ettireceğiz.AK Parti’ye yakışır şekilde; ülkemiz ve milletimize karşı sorumluluklarımızın bilinciyle bu süreci en güzel şekilde tamamlayacağımızdan eminim.

AYRIMCILIK YOK!

Delegelerimizi belirlerken ilçelerimizin demografik, bölgesel ve coğrafi yapılarına dikkat etmeye çalıştık.İlçe Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile akrabalık, akraba grubu, yandaşlık, hemşehri ve hemşehri grubu ya da herhangi bir mensubiyeti ön plana çıkarmamaya, şaibeye, dedikoduya fırsat vermemeye özen gösterdik.

GENİŞ BİR HAVUZDAN İSİMLER BELİRLEMEYE ÇALIŞTIK

Burada genel merkezimizin uyguladığı kontenjanlara uygun olarak ana kademe, kadın ve gençlik kolları mahalle başkanları ve yönetimleri, atama yoluyla görev almış ve devam eden ilçelerde ana kademe yönetimleri, belediye meclis üyeleri, partimizin kuruluşundan bu yana görev almış üç kademe ilçe başkanları, ilçede oturan, partimizin kuruluşundan bugüne kadar görev almış ve partiyle bağı devam eden kurucular, belediye başkanları, ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, demografik yapıya uygun olmak kaydıyla partiye üye STK ve ilçe kanaat önderleri, esnaf temsilcileri, önceki dönem mahalle başkanları gibi çok geniş bir havuzdan isimler belirlemeye çalıştık. Bütün bunlara rağmen hatalar, eksikler olabilir. Ama kasıt olmadan, en doğrusunu yapmak için çalıştık. İnanıyorum ki, ilçelerimizin tamamında delege seçimlerimizi en güzel şekilde tamamlayacağız.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:15
08:03
13:03
15:26
17:41
19:16

TARİHTE BUGÜN

07 Aralık 1973
Türk basketbolcu İbrahim Kutluay doğdu.