REKLAMI KAPAT
  • 6.8658 TL
  • 7.7028 TL
  • 8.5085 TL
KOCAELİ 28°

Ellibeş: “İstiyorlar ki, onlar gibi hizmet üretmeyelim”

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ellibeş, CHP Milletvekili Tahsin Tarhan’ın bilerek konuları çarpıttığını, amaçlarının kendileri gibi AK Parti’yi hizmet üretmeyen bir parti haline getirmek olduğunu açıkladı.

PARTİ ÇALIŞMALARINI ANLATTI

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, haftalık basın toplantısında parti çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kandıra’da 23 Ekim’de başlayan İlçe İstişare Kurulu Toplantıları kapsamında Karamürsel, Başiskele, Derince, Kartepe, Körfez ve Gölcük ilçelerini tamamladıklarını kaydetti. Diğer ilçelerdede haftalık olarak düzenli şekilde bu toplantıları devam ettirdiklerini kaydetti. Aynı şekilde il yönetim kurulu üyelerinin her hafta mahalle yönetimleri toplantılarına katıldığını, bu çalışmanın da bu hafta İzmit’le sona ereceğini belirterek, “AK Parti’yi milletimiz kurdu ve 2053, 2071 hedeflerine de yine milletimiz taşıyacaktır.

Bu anlayış içerisinde toplam 472 mahallemize yönetim kurulu üyelerimiz tek tek katılarak, teşkilatımızın en uç noktasına kadar yalnız olmadıklarını, bir ve beraber olduğumuzu gösteriyoruz. Bu toplantılara her hafta ben de katılarak, mahalle teşkilatlarımızla görüş alışverişi yapıyoruz” dedi. Milletle iç içe siyaset yaptıklarını belirten Ellibeş, yalnızca seçim döneminde değil, her zaman sahada olan milletvekillerine sahip olduklarını da belirterek, “Bu büyük ailenin en önemli parçalarından biri de Milletvekillerimiz. Onlar da her zaman sahada, bizlerin yanında. Bugün MKYK Üyemiz ve Milletvekilimiz Emine Zeybek Hanımefendi ile bir çalışma daha başlatıyoruz. Milletvekillerimiz bundan sonra sırayla fırsat buldukça İl Başkanlığımıza gelerek milletimizle buluşacak” dedi. Ellibeş, soru üzerine CHP Milletvekili Tahsin Tarhan’ın Kocaeli Büyükşehir Belediyesine alınan araçlar hakkındaki beyanlarına da yanıt verdi:

“BİZ DE TEMEL ATMAMA TÖRENİ Mİ YAPALIM?”

“Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda 23 milyon m2 park ve yeşil alan bulunuyor. Bunun en önemli bölümünü Seka Park oluşturuyor. Golf arabası dedikleri akülü araçlar burada malzeme ve çalışanların ulaşımı için kullanılıyor. Buralara kamyon sokacak değiliz elbette. Seka Park’a hayatında bir defa giden, bu araçları mutlaka görmüştür ve ne işe yaradığını bilir. Tahsin Tarhan, herhalde seçim bölgesi olmasına rağmen hiç Seka Park’a gitmedi. Hem 18 adet aracın toplam maliyetini tek bir araç gibi söyleyerek, hem de ne işe yaradığı hakkında konuyu çarpıtıyor”.

“VİZYONUMUZA VE HIZIMIZA YETİŞEMEZLER”

“Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 7 ayda yaptıkları hizmetlere maalesef bu çarpıtmalarla çamur atanların ne hayali, ne de vizyonu yetişemez. İşte gördük, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, temel atmama töreni gibi bir uydurmayı belediyecilik anlayışı içine soktu. Hem hizmet üretmeyip, hem de buna tören masrafı yapmak hangi akılla izah edilebilir?

Tahsin Tarhan, gerçekten faydalı olmak istiyorsa bunu sorgulasın. O törene ne kadar para harcandı onu söylesin. Muhalefette üretilen her hizmete bir kulp bulup, çamur atmaktan çekinmeyenler bugün yönetime geldiklerinde de aynı anlayışı devam ettiriyor. Yapma, üretme, yapanı da rahat bırakma, sürekli saldır.

Bunlar ne yaparsa yapsın, bizim milletimizle aramıza giremeyecekler.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar ortada. Başkanımız gelir gelmez Kocaelispor’un transfer yasağını açtı. Maddi, manevi desteğini esirgemiyor. 3.Ligde şuan lider durumdayız. Bu yolun sonu şampiyonluk olacak. AK Parti döneminde Kocaeli’ye sağlanan katma değer, onların konuştukları, siyaset yaptıkları konuların onlarca, yüzlerce katıdır”.

“OLAYLARI BİLEREK ÇARPITIYORLAR”

“İSU’nun sayaç okuma işi için aldığı cep telefonları, muhammen bedelin %25 altında gerçekleşen araç kiralama ihalesi de yine çok açık çarpıtmadır, karalama kampanyasıdır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yaptığı bütün ihale ve alımlar usule uygun, şeffaf ve hukukidir. Bu konuda bir hata varsa itiraz yapılsın. Biz, bu tür karalamalarından korkarak, milletimizle aramıza mesafe koyacak değiliz. İşte burada Milletvekilimiz ve MKYK Üyemiz Emine Zeybek Hanımefendi ile milletvekillerimiz, temsil ettiği milletimizle bir araya geliyor. Biz milletimizden kaçarak değil, her zaman yüz yüze bakarak siyaset yapıyor, uzaktan çamur at izi kalsın anlayışında olmuyoruz”.

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET