• 6.6892 TL
  • 7.3089 TL
  • 8.3155 TL
KOCAELİ 10°

Erenkaya: STK’lar ile iç içe olacağım

CHP Kocaeli İl Başkan adayı Hikmet Erenkaya, Kocaeli Dersimliler Derneğini ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Erenkaya, “STK’lar bu ülkenin atar damarı. İl başkanı olmam durumunda STK’lar ile yine iç içe olacağım” dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Başkan adayı, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı ve CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, 1 Mart’ta gerçekleştirilecek CHP Kocaeli İl Başkanlığı seçimi öncesi ziyaretlerini sürdürüyor. Başkan Erenkaya, CHP İzmit İlçe eski Başkanı Orhan Dönmez ve beraberindeki heyet ile birlikte Kocaeli Dersimliler Derneğine konuk oldu. Belediye İş Hanı’ndaki şube binasında gerçekleşen buluşmaya; dernek başkanı Ruhi Çelik, başkan yardımcısı Yıldız Buğdaycı ve üyeler katıldı.Oldukça sıcak karşılanan başkan Erenkaya, STK’ların önemini yaptığı konuşmada yeniden vurguladı.

 

İKTİDARA YÜRÜYELİM

 

Ben bu kente hizmet etmek istiyorum diyen CHP Kocaeli İl Başkan adayı Hikmet Erenkaya, “Partime beklentim olmadan hizmet etmek istiyorum. CHP’yi, 2023’te yapılacak seçim öncesinde bütünlüğü sağlayarak, Ankara ile bir yürüyerek Kocaeli’de iktidara getirelim, ben bunun amacındayım. İktidara yürünen bu yol ise önseçimden geçiyor. Önseçim olmazsa olmazım. Görevimi yerine getirdiğim taktirde miladımı doldurup hiçbir göreve talip olmadan koltuğumu teslim edeceğimi tekrarlıyorum. Ama partim için çalışmaya her zaman devam edeceğim” dedi.

 

STK’LAR İLE İÇ İÇE OLACAĞIM

 

Belediye başkanlığı ve Milletvekilliğim süresince STK’ların önemine her zaman vurgu yaptığını sözlerine ekleyen Başkan Erenkaya, “STK’ların ülkenin atar damarı olduğunu düşünüyorum. Hangi göreve geldiysem bu felsefeyi hep savundum. 1 Mart’taki seçimde il başkanı seçilmem durumunda da STK’lar ile iç içe olmaya devam edeceğim. STK’lar özellikle Kocaeli’de çok önemli bir yere sahip” değerlendirmesinde bulundu.

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET