GÖLCÜK KOCAELİ 1.Sİ OLDU
Güncel
10 Haziran 2019 Pazartesi 14:43

GÖLCÜK KOCAELİ 1.Sİ OLDU

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmada, Elektronik Atık Toplama Kampanyası kapsamında Gölcük Belediyesi 1.oldu. 1.lik ödülü Vali Yardımcısı Dursun Balaban tarafından Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’e taktim edildi.

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında Kocaeli Valiliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılan programa katıldı ve Elektronik Atık Toplama Kampanyası kapsamında Kocaeli 1.lik ödülünü Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban’dan taktim aldı. Gölcük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise 4 ton elektronik atık toplayarak, Kocaeli genelinde okullar arasında 1.geldi ve Okul Müdürü Nevzat Zorlu ve öğrencileri bu büyük başarının mimarı oldular.

“ÇEVRE PROJELERİNE ÖNEM VERECEĞİZ”

Bu vesile ile bir açıklama yapan Başkan Ali Yıldırım Sezer, “Günümüz toplumlarında ve belediyecilik anlayışında çevreyi koruma bilincinin ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Çocuklarımıza temiz bir çevreyle gelecek sunmak için çevre bilinci noktasında önlemler almak zorundayız. Doğayı kirleten ve ekolojik dengeyi bozan en nihayetinde biz insanlarız. Sınırlı olan doğal kaynakları korumak ve bunun yanında atıklarımızı düzenli bir şekilde toplayıp etkin bir şekilde dönüştürmek günümüzde olmazsa olmaz bir durumdur. Biz Gölcük Belediyesi olarak bu duyarlılığı arttırmak için çalışmalar yürütürken, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından hayata geçirilen sıfır atık projesine bugüne kadar büyük destek vermiş bir belediyeyiz ve bu desteği gelecekte de arttırmaya devam edeceğiz. Bunun yanında çocuklarımızın, gençlerimizin ve hemşehrilerimizin bilincini arttıracak projeleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bir plastik tabak 500 yıl da, bir plastik bardak 400 yıl da, bir torbanın 200 yıl da doğada kaybolmadığını düşünürsek, bu konu da ne kadar hassas olmamız gerektiğinin bilincindeyiz. 22 artırma tesisi ile Körfezimizin temizlendiğini ve bugün mavi bayraklı plajların oluştuğunu düşünürsek bunun korunması da bizim için ayrıca önem taşımaktadır. Ben bu konularda hemşehrilerimizin hassasiyet göstereceğini düşünerek tekrar 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü tebrik ediyor daha güzel bir gelecek için Gölcük Belediyesi olarak bu konuda başarılı çalışmalara imza atacağımızı belirtmek istiyor, Elektronik Atık Toplama Kampanyası kapsamında Kocaeli 1.liğimizi kazanmamız da emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

 

DİĞER HABERLER

Milyonluk temizlik ihalesi yapıldı

İzmit Belediyesi’nde milyonluk temizlik ihalesi yapıldı. Kent temizliği için gerekli araçların kiralanması ve temizlik malzemesi alım ihalesine 5 firma davet edildi. Belediyenin sosyal medya hesabından canlı olarak da yayınlanan ihaleye 3 firma katıldı. İki tur halinde gerçekleşen ihalenin ilk turunda firmalar tekliflerini ihale komisyonuna kapalı zarf ile teslim ettiler. Muhammen bedeli 11 milyon 968 bin 745 lira  olan ihalenin ilk turunda TAF Atık Temizlik firması 12 Milyon 940 bin 85 lira, Bilginay Temizlik 11 Milyon 951 bin 110 lira, SHG Atık Yönetim 12 Milyon 560 bin 710 lira teklifte bulundu.

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:01
05:22
13:13
17:13
20:43
22:43

TARİHTE BUGÜN

20 Haziran 1990
Eureka adı verilen asteroit keşfedildi