Hartamacı “Aday Değilim”
Güncel
28 Kasım 2019 Perşembe 17:23

Hartamacı “Aday Değilim”

CHP Çayırova İlçe Başkanı Çetin Hartamacı, 15 Aralık 2019’da yapılacak olan Çayırova İlçe 5. Olağan kongresinde aday olmayacağını açıkladı.

CHP Çayırova İlçe Başkanı Çetin Hartamacı, 15 Aralık 2019’da gerçekleşecek olan kongrede aday olmayacağını açıkladı. Açıklamasında yeni yüzlere ihtiyaç olduğunu söyleyen Hartamacı, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde yenilenme sürecinin baş mimarı olan genel başkanım Kemal Kılıçtaroğlu’nun bizlere çizmiş olduğu çizgide; partinin yenilenme ve gençleşmesi yönündeki hedefler doğrultusunda Cumhuriyet Halk Partisi kadrolarında yeni yüzlere ve partimizin ilke ve hedeflerine uygun hareket edebilecek arkadaşlarımıza yer vermeye çalıştık. Ben ve yönetimim bu konuda yeterince özverili ve cesur adımlar attığımıza inanıyorum. Daha dinamik, heyecanlı ve gençlerden oluşacak yeni kadrolara yer açmamız gerektiğini belirtmek isterim. “Ben zihniyeti yerine biz olabilmek, ben olmasam hiç bir şey olmaz yerine sen olmazsan bir eksiğiz diyebilmektir” gerçek partililik. Fakat bunları yaparken şu husus da gözden kaçmamalı. İnsan kazanmakla o insanın arsızlığına katlanmak farklı durum.” dedi.

 

KONGREDE ADAY DEĞİLİM

 

“Bu emekçi örgüt içinde arkadaşlarının omuzlarına basarak belirli yerlere gelenler, kendi ikbali için partiyi kullananlar, makam peşinde olanlar bilsinler ki CHP li olmak zaten bir makam. Cumhuriyet Halk Partisinin İlçe Başkanlığı Koltuğu güç alma yeri değil o koltuğa güç vermek için meşgul edilmelidir. Biz bunu yapmaya çalıştık. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi kurumsallığında gelip geçiciyiz. Asıl önemli olan partimizin kurumsallığının daha da hissedilir bireylerle temsil edilmesidir. Partimde aktif görev almasam dahi her daim partim için çalışmalara devam edeceğimizi tüm parti mensuplarına belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle partimizin daha ileri hedeflere ulaşması için 15 Aralık 2019 tarihinde yapılacak Cumhuriyet Halk Partisi Çayırova İlçe 5. Olağan kongresinde aday olmayı düşünmediğimi beyan eder. Başkan adayı arkadaşlarıma başarılar dilerim.” İfadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:15
08:03
13:03
15:26
17:41
19:16

TARİHTE BUGÜN

07 Aralık 1999
Düzce,Türkiye'nin 81. ili oldu.