REKLAMI KAPAT
  • 6.8693 TL
  • 7.7611 TL
  • 8.5865 TL
KOCAELİ 35°

Hayrettin Ünlü,“Eksik ve yanlış yönetimlere rağmen, 2020 Yılı BÜTÇESİNE KERHEN EVET DİYORUZ”

Bugün gerçekleşen İzmit Belediye Meclis toplantısında 2020 bütçesiyle ilgili konuşan Hayrettin Ünlü İzmit Belediyesi bütçesi için” festival ve eğlence bütçesi”dedi!

Bugün gerçekleşen İzmit Belediye Meclis toplantısında 2020 bütçesi kabul edildi. AK Parti meclis Üyesi Hayrettin Ünlü bütçeye dair yaptığı konuşmasında, “Bütün bu eksik ve yanlış yönetimlere rağmen, sırf düzelir ümidiyle 2020 Yılı BÜTÇESİNE KERHEN EVET DİYORUZ” dedi

İşte Ünlü’nün konuşması;          

 

                Gelir tahsilatlarının gerçekleşmesinde birinci derecede sorumluluk belediye başkanına aittir. 2019 Yılı son 7 aya baktığımızda gelir gerçekleşmelerinin düşük olduğunu ve belediyenin mali açıdan iyi yönetilmediğini gözlemliyoruz.

                31/10/2019 Tarihi itibari ile baktığımızda 300milyonluk bütçede Gelir gerçekleşmesinin 159 milyon 530 bin 730 TL, Gider gerçekleşmesinin de 192 milyon 854 bin 760 TL olduğu görülüyor.

Arada  33milyon 324 bin 71 TL’lik açık var. Gelir Gideri karşılamıyor.

Şimdi önümüze 2020 Yılı bütçesi  getiriliyor. 2019 Bütçesinin aynısı kopyala yapıştır yöntemi ile sadece müdürlükler arasında aktarmalar yapıldığı çok açık.

Satmayı eleştirerekkaynak yaratarak yatırım yaparız demiştiniz. Ancak görülüyor ki 40 milyonluk mülk satışını bütçeye koymuşsunuz.

Bu mülk satışlarına rağmen 27 milyonluk  araçlar için kredi kullanıp buna  6.875.000 TL faiz ödeyerek belediyeyi borçlandırıyorsunuz.

Bir önceki dönem daha çok  yatırım bütçeye konulurken 2020 yılı bütçesinde tıpkı son 7 ayda olduğu gibi festival ve eğlence harcamalarına ağırlık verildiği görülüyor.                                                                Tamam eğlenelim ama seçim döneminde söz verdiğiniz ve ben çözeceğim dediğiniz Cedit mahallesindeki kentsel dönüşüm işine ne zaman bütçe ve zaman ayıracağınızı doğrusu merak ediyoruz.

Bütün bu eksik ve yanlış yönetimlere rağmen, sırf düzelir ümidiyle 2020 Yılı BÜTÇESİNE KERHEN EVET DİYORUZ.

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET