Hizmet-iş Hürriyet’i İŞKUR’a şikayet etti
Güncel
11 Şubat 2020 Salı 11:45

Hizmet-iş Hürriyet’i İŞKUR’a şikayet etti

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şubesi, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'i, işçilerin fazla mesai ücretlerini 9 aydır ödemediği iddiası ile İŞKUR'a şikayet etti.

İzmit Belediyesi'nde görevli 400 temizlik işçisinin, Cumartesi günleri tam gün olarak çalıştırıldığı iddia edildi. İşçiler, 44 saat olan çalışma süresinin 48 saatte kadar çıkardığını ve fazla mesaiye giren haftalık 4, aylık 16 saat fazla mesai ücretinin 9 aydır ödenmediği öne sürüldü. Konu ile ilgili olarak açıklamada bulunan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, "Başkan göreve gelince mesajdaki sözünü unuttu. İşçi arkadaşlarımız, artık 48 saat çalışıyor. Her ay 16 saat fazladan mesai yapıyor" dedi.

Sendika olarak konuyu gündeme getirdiklerini, ancak herhangi bir sonuç alamadıklarını ifade eden Ersoy, "Meclis toplantısında bu konu gündeme geldiğinde, Başkan Hürriyet, işçilerin fazla mesailerinin ödenmemesinin söz konusu olmadığını, fazla mesailerin izine çevrildiğini söyleyerek herkesi yanıltıyor. Genel merkezimiz vasıtasıyla Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü'ne durumu bildirdik. Şirkete müfettiş gönderilecek. Konunun takipçisi olacağız" dedi.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:54
07:34
13:25
16:29
18:55
20:23

TARİHTE BUGÜN

25 Şubat 1954
Çoruh ilinin ismi Artvin olarak değiştirildi.