Hürriyet savundu, ADD o DJ hakkında suç duyurusunda bulundu
Güncel
10 Eylül 2019 Salı 11:56

Hürriyet savundu, ADD o DJ hakkında suç duyurusunda bulundu

İzmit’te düzenlenen SanatFest’te sahne alan DJ Kardelen Başak Altınsoy’un Atatürk’e hakaret edip PKK’yı öven tweetler attığı yönündeki iddialar üzerine Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi, tarafından yapılan açıklamada, "Kardelen Başak Altınsoy hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur" denildi.

ATATÜRK VE TÜRKİYE DÜŞMANLIĞI

Dernek Başkanı Taylan Bingöl açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Kent ve ülke gündeminde büyük yankı bulan SanatFest organizasyonu katılımcısı DJ Kardelen Başak Altınsoy adlı şahısın sosyal medya paylaşımları iddiası derneğimizde de rahatsızlık yaratmıştır. Söz konusu paylaşımlarda yer alan; “ırkçılık, Atatürk ve Türkiye düşmanlığı, terör örgütü PKK yandaşlığı” ifadeleri örgütümüzce belirlenen komisyon tarafından inceleme altına alınmıştır. 08.09.2019 Pazartesi gecesi gündeme düşen paylaşımlar ile alakalı 09.09.2019 Salı günü sabahı (ertesi sabah) kurulan komisyonumuzca detaylı olarak incelenmiş ve irdelenmiştir.

 YAPILAN İNCELEMEDE

Yaptığımız incelemelerde:

*Sahte hesap olduğu iddia edilen Kardelen Başak Altınsoy adlı Twiter hesabının gelen tepkiler üzerine anında kapatılması,

*Söz konusu paylaşımların Kardelen Başak Altınsoy adına önemli kişisel bilgiler içeren diğer sosyal medya hesaplarında da yapılması,

HUKUKİ İŞLEM BAŞLATILMAMIŞ

*Kardelen Başak Altınsoy’un sahte olduğunu iddia ettiği hesaplar hakkında hiçbir hukuki işlem başlatmaması,

*Kardelen Başak Altınsoy’un söz konusu paylaşımlardan dolayı yargılanıp beraat ettiğini açıklamasına rağmen hiçbir hukuki belge ortaya koyamaması, dikkatimizi çekmiştir.

 SUÇ DUYURUSU

Tüm bu çelişkiler neticesinde, çizgisinde asla ödün vermeyen Atatürkçü Düşünce Derneği Kocaeli Şubesi Kardelen Başak Altınsoy adlı hesaplardan yapılan paylaşımlar hakkında Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştur.

TEHDİT YERİNE GERÇEĞİ SÖYLEMEK

Yapılan eleştirileri hukuki tehditler ile savuşturmak isteyenlerle yine hukuk çerçevesinde mücadele etmeyi görev bilmekteyiz.

Kentimizde gündem yaratan bu olay karşısında savunmaya geçmek yerine gerçeği söylemek, gözümüzden kaçtı demek, daha çok dikkat edeceğiz demek hatta bu paylaşımlar hakkında suç duyurusunda bulunmak toplum vicdanında ve örgütümüz nezdinde beklenen tutumdur.

 

Ancak uyarmakta fayda gördüğümüz bir konu var ki o da bu organizasyonu üstlenen belediye görevlilerin işlerini ihmal ederek sorumsuz davranmasıdır. Belediyeler yaptıkları organizasyonlarda katılımcılara dikkat etmeyi bir görev bilmeli Atatürk ve Türkiye düşmanlığı ekseninde tartışmalı isimlere yer vermemelidir.

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
06:03
07:43
13:25
16:23
18:46
20:15

TARİHTE BUGÜN

18 Şubat 1952
TBMM, Türkiye'nin NATO üyeliğini onayladı.