• 6.7773 TL
  • 7.3231 TL
  • 8.3373 TL
KOCAELİ 12°

Hürriyet, Yardıma muhtaç ailelere 100 liralık yardımı çok gördü

İzmit’in Fethiye köyündeki camiye ayakkabılarıyla girmesi üzerine büyük tepki toplayan CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, skandallarına bir yenisini ekledi. 31 Mart seçimlerinin ardından yönetimi AK Parti’den CHP’ye geçen belediyede, ihtiyaç sahiplerine dağıtılan yardımlar kesildi.

CHP’li başkan, belediyenin 437 yardıma muhtaç aileye her ay düzenli olarak dağıttığı 100 liralık ‘İzmit Kart’ uygulamasını ‘para yok’ diyerek iptal etti.  2017 yılında İzmit Belediyesi tarafından alınan kararla ihtiyaç sahiplerine koli yerine İzmit Kart verilmeye başlandı. Böylelikle vatandaşlar anlaşmalı yerlere giderek kart sayesinde neye ihtiyaç duyarlarsa onu alabiliyorlardı.

AİLELER MAĞDUR

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Muharrem Tutuş, kameralar karşısında sokak hayvanlarına mama dağıtan Hürriyet’in yeni dönemle birlikte yardıma muhtaç aileleri mağdur ettiğini söyledi. Tutuş, İzmit’te 437 ailenin aylık 100 TL kart yardımının neye göre iptal edildiğinin bir an önce açıklanması gerektiğini belirtti. Tutuş şunları anlattı: “İzmit Kart uygulamasından faydalanan ailelerle iletişim kurduk. Aylardır İzmit Belediyesi’nden yardım aldıklarını ancak bir anda yardımların kesildiklerini bizlere ilettiler.”

KAPIDAN KOVDU

“Yardımların neden iptal edildiğini öğrenmek için İzmit Belediyesi’ne giden vatandaşlara ise AK Parti dönemi suçlanarak ‘paramız yok’ cevabı verildi. İhtiyaç sahibi aileler belediye kapısından kovuldu. Bu ailelerin her biri zor şartlar altında yaşamını sürdürüyor. Vatandaşı belediye kapısından geri çeviren CHP’li Başkan Hürriyet göreve geldiğinden bu yana festival, konser düzenlemekten de geri kalmıyor.”

 

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET