Hürriyet, Yardıma muhtaç ailelere 100 liralık yardımı çok gördü
Güncel
30 Aralık 2019 Pazartesi 10:24

Hürriyet, Yardıma muhtaç ailelere 100 liralık yardımı çok gördü

İzmit’in Fethiye köyündeki camiye ayakkabılarıyla girmesi üzerine büyük tepki toplayan CHP’li İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, skandallarına bir yenisini ekledi. 31 Mart seçimlerinin ardından yönetimi AK Parti’den CHP’ye geçen belediyede, ihtiyaç sahiplerine dağıtılan yardımlar kesildi.

CHP’li başkan, belediyenin 437 yardıma muhtaç aileye her ay düzenli olarak dağıttığı 100 liralık ‘İzmit Kart’ uygulamasını ‘para yok’ diyerek iptal etti.  2017 yılında İzmit Belediyesi tarafından alınan kararla ihtiyaç sahiplerine koli yerine İzmit Kart verilmeye başlandı. Böylelikle vatandaşlar anlaşmalı yerlere giderek kart sayesinde neye ihtiyaç duyarlarsa onu alabiliyorlardı.

AİLELER MAĞDUR

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Muharrem Tutuş, kameralar karşısında sokak hayvanlarına mama dağıtan Hürriyet’in yeni dönemle birlikte yardıma muhtaç aileleri mağdur ettiğini söyledi. Tutuş, İzmit’te 437 ailenin aylık 100 TL kart yardımının neye göre iptal edildiğinin bir an önce açıklanması gerektiğini belirtti. Tutuş şunları anlattı: “İzmit Kart uygulamasından faydalanan ailelerle iletişim kurduk. Aylardır İzmit Belediyesi’nden yardım aldıklarını ancak bir anda yardımların kesildiklerini bizlere ilettiler.”

KAPIDAN KOVDU

“Yardımların neden iptal edildiğini öğrenmek için İzmit Belediyesi’ne giden vatandaşlara ise AK Parti dönemi suçlanarak ‘paramız yok’ cevabı verildi. İhtiyaç sahibi aileler belediye kapısından kovuldu. Bu ailelerin her biri zor şartlar altında yaşamını sürdürüyor. Vatandaşı belediye kapısından geri çeviren CHP’li Başkan Hürriyet göreve geldiğinden bu yana festival, konser düzenlemekten de geri kalmıyor.”

 

DİĞER HABERLER

Vali Aksoy Başkanlığında Otobüs Kazalarının önlemi konuşuldu

Büyük can ve mal kayıplarına sebebiyet veren otobüs kazalarının önlenmesi, otobüslerle yapılan şehir içi ve şehirler arası yolcu taşımacılığı faaliyetlerinin güvenliğinin sağlanması ve bunun sürdürülebilir olması için gerekli tedbirlerin alınması amacıyla düzenlenen “Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik DeğerIendirme” toplantısı Vali Hüseyin Aksoy’un başkanlığında gerçekleştirildi.

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
05:58
07:38
13:25
16:26
18:51
20:20

TARİHTE BUGÜN

22 Şubat 1819
İspanya, Florida'yı ABD'ye 5 milyon dolara sattı.