REKLAMI KAPAT
  • 6.8693 TL
  • 7.7611 TL
  • 8.5865 TL
KOCAELİ 35°

İDRİS ERSOY, TANTA’YA VERDİ VERİŞTİRDİ “GENEL İŞ’İN DİŞÇİSİYDİ, TETKİKÇİSİ OLDU”

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediye Başkanvekili Hakan Tanta ve Genel-İş Sendikası’nın bizzat işçileri arayarak sendikadan istifa etmeleri için baskı yaptıklarını söyledi.

Hizmet iş Sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy, İzmit belediyesinde yaşanan sendikal süreç ve 31 Mart seçimlerden önce 696 sayılı yasa ile Bekaş AŞ şirketine geçen işçilere söz verilen ve hala yapılmayan ücret düzenlemesi ile ilgili bir açıklama yaptı .

İdris Ersoy yaptığı açıklamasında;

 “İzmit belediyesi ve bekaş AŞ çalışan ve üyemiz olan 1200 arkadaşın 31 Mart yerel seçimlerinden sonra örgütlenmeye çalışmaları başlayan sendikaların sahada çalışmaları sonuç vermeyince, işveren ve yandaş sendika örgütlenme işini atadığı amirlere havale etmiş işçileri tehdit ve baskıyla sendika değiştirmeye zorlamışlardır.

GENEL İŞ’İN DİŞÇİSİYDİ, TETKİKÇİSİ OLDU.

Bütün bunlar yetmezmiş gibi İzmit belediye başkan Vekili Hakan tanta , genel iş sendikası örgütlenme Sorumlu gibi bizzat işçileri arayarak  ,  hizmet iş sendikamızdan istifa ettirmek genel iş sendikasına geçmeleri için baskı yapmaktadır . Geçmişte Genel iş Sendikasının dişçiliğini yapan Bugün ise sendikanın tetikçiliğine soyunan Hakan tanta işçilere yapmış olduğu baskılara  son vererek kendi görevi olan başkan Vekilliği görevine yoğunlaşmasını, İzmit halkının sorunlarına ve 31 Mart dan önce işçilere verdikleri sözleri  tutması İçin çalışma yapmasını tavsiye ediyoruz . İzmit belediyesinin geçmişte muhtarlık yapan bazı Meclis üyelerininde Hakan tanta gibi sendikal örgütlenmeye müdahale ederek işçileri malum sendikaya geçmeleri için baskı yaptıklarını da biliyoruz. Bu gün ibrahim Efe’nin kart basmadan çalışması üzerinden, siyaset yaparak sağa sola laf yetiştiren bu Meclis üyelerinin geçmiş dönem CHP belediyesi yönetimlerinde  hiç işe gitmeden maaş aldıkları herkes tarafından bilinmektedir . Demokratız diyerek halkdan  oy isteyenlerin iktidara gelince nasıl partizanlık yaptıkları , siyaseten kendiler gibi düşünmeyen kurumlara, kişilere , işçilere tahammülsüzlükle nasıl davrandıklarını kısa zamanda Kocaeli halkı görmüş oldu.Bilinmesini istiyoruz ki ,üyelerimize baskıda  uygulasanız tehdit de etseniz , Barış pınarı harekatına destek vermeyen ,bu güne kadar terör örgütü yandaşlarının yanın duran, işçi çıkarmalarda işvereni haklı bulan , zulme dönüşen işyeri değişikliklerini bizzat organize  eden sarı Sendikaya  geçiremeyeceksiniz .hizmet iş Sendikası olarak işten çıkarılan işçi arkadaşlarımızın haklarını savunduğumuz için ,siyasi görüşlerinden dolayı sürgün edilen işçilere sahip çıktığımız için, seçimden önce işçilere verilen zam  sözünü yerine getirilmesini istediğimiz  için   Üyelerimiz sendikamızdan kopararak  bizi susturacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz . “dedi

İŞÇİLERİN OYLARINI ,DUYGULARINI SÖMÜRDÜNÜZ.

Açıklamasını sürdüren Ersoy”izmit belediyesinde asgari ücretin  az üstünde maaş alan ve enflasyon karşısında ücreti eriyen işçilere seçimden önce söz verdiniz. Diğer belediye Başkan adayları da  kendi ilçelerinde işçilerine söz verdiler ve sözlerinde durdular , izmit belediyesinde çalışan 1200 işçi sizden sözünüzü tutmanızını bekliyor.Hizmet iş olarak bu sıkıntıları ifade edince rahatsız oluyorsunuz.rahatsızda olsanız Her daim işçiye yapılan sürgün ve işten çıkarmaların karşısında olacağız , 31 Mart seçimlerinden önce işçilere verdiğiniz ve hala uygulamadığınız zam sözünü , temizlik işçilerine söz verdiğiniz hafta sonu mesaisini,uygulayana kadar , duygularını ve oylarını sömürdüğünüz işçiler adına  mücadeleye Sürdüreceğiz.”dedi

BENZER HABERLER

Belediye Başkanı Caddeyi Süpürdü.

Körfezli Eczacı Caner Göçmez, sosyal içerikli faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. “Biz en temiz ilçe olmak istiyoruz” sloganıyla bir etkinlik düzenleyen Caner Göçmez’n daveti üzerine, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Başkan Yardımcısı Osman Yurt, Körfez Kent Konseyi Başkanı Nazmi Akın, STK başkan ve yöneticileri, belediye birim amirleri, amatör futbol kulübü İlimtepe Gençler Birliği Antrenörü Murat Durul ve küçük sporcuları caddeleri süpürdüler.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET